Закриття USAID – Китай пропонує країнам свою допомогу замість США
Згортання американської допомоги призведе до посилення ролі Пекіну.
Китай пропонує країнам від Індо-Тихоокеанського регіону до Південної Америки заповнити фінансові прогалини, утворені після майже повного припинення та згортання операцій Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зокрема, таку пропозицію отримали чиновники з Непалу, стратегічно важливої для Пекіна країни, пише Politico.
Окрім цього, на Островах Кука, стратегічно важливому ланцюзі островів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, заявили, що очікують, що припинення роботи USAID прокладе шлях Китаю. У Колумбії неурядові організації кажуть, що Пекін може виділити гроші на програми, які фінансувалися USAID. Минулого року Агентство виділило близько 385 мільйонів цій країні.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ Авторитарні режими “насолоджуються” ослабленням USAID — колишня адміністраторка Агентства
Politico зазначає, що це лише перші кроки. Але аналітики з обох сторін політичного спектру вважають, що демонтаж USAID підірве глобальну конкуренцію Вашингтона з Пекіном у довгостроковій перспективі.
Повідомляється, що демократи у комітеті Палати представників з питань Китаю підготували стратегію для адміністрації Трампа, аби пояснити наслідки від посилення Китаю після зупинення роботи USAID. Проте республіканці у комітеті не виступають на захист Агентства та заявили, що повністю довіряють держсекретарю Марко Рубіо, якого призначили тимчасовим керівником USAID.
Нагадаємо, Дональд Трамп вирішив ліквідувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Це ключова установа, яка фінансує програми розвитку та безпеки у понад 100 країнах, зокрема в Україні. Її бюджет становить 42,8 мільярда доларів, однак наразі всі проєкти, що реалізуються в Україні за кошти агентства, призупинені.
Раніше радник президента США з національної безпеки Майк Волтц заявив, що ініціатива щодо закриття USAID є виправданою, адже діяльність установи не відповідає стратегічним інтересам і зовнішньополітичному баченню глави Білого дому. Він також відкинув припущення, що скорочення американської гуманітарної допомоги призведе до посилення впливу Китаю та Росії на міжнародній арені.