Заява Грузинської мрії – Закон про іноземний вплив у Грузії залишається чинним

У правлячій партії вважають, що народ підтримує сумнівний закон і результати виборів

Виконавчий секретар «Грузинської мрії» Мамука Мдінарадзе заявляє, що «Грузинська мрія» не буде відкликати закон «Про прозорість іноземного впливу». Про це Мдінарадзе заявив у відповідь на запитання журналіста на брифінгу 1 листопада, у п’ятницю.

Про це повідомила Грузія онлайн.

«Ні. Ви не зрадієте, але ми не будемо його відкликати», – сказав Мдінарадзе.

За словами Мдінарадзе, якби не було закону про прозорість, на проспекті Руставелі зараз би стояли десятки тисяч людей – тобто, фактично, на думку Мдінарадзе, грузини погодилися і з законами, і з результатами виборів, оскільки немає масових протестів.

«До речі, ті, кого цікавив закон про прозорість. Навіщо вам взагалі потрібен був цей закон зараз, я вам прямо скажу. По-перше, правильно – грузинський закон, а не російський, як ви його всі називаєте. А по-друге, давайте відставимо в спокої російський або грузинський, вони називають все національне і грузинське – російським. Багато політиків у Європі теж так роблять, якщо бачать щось традиційне, консервативне. Це такий тренд, коли консервативне і традиційне називають російським. Цей тренд і тут, але вони довели його до крайності.

Щодо закону про прозорість, то якби цього закону не існувало, і якби в нас не було підтримки нашого народу для встановлення істини, десятки тисяч людей зібралися б на Руставелі в цей самий момент, але й ця енергія зникла. Вони зрозуміли, що за допомогою цього фальшивого протесту неможливо домогтися фальшивих результатів. І цей закон, і заборона пропаганди були легітимізовані більшістю грузинського народу», – заявив Мдінарадзе.

Як зауважила DW, в оприлюдненому цього тижня «Пакеті розширення 2024 року», у якому Європейська комісія оцінила просування дев’яти країн-кандидатів на членство в Європейському Союзі, йшлося, зокрема, про те, що для відновлення євроінтеграції Грузії необхідно почати з двох конкретних кроків, а саме – скасування законів про «іноземних агентів» і про «захист сімейних цінностей».

У червні лідери країн ЄС заявили, що процес вступу Грузії до ЄС через закон про «іноземних агентів» де-факто зупинено. Цей закон є відступом від рекомендацій Єврокомісії про надання Грузії статусу кандидата в ЄС.

Ніби у відповідь на їдке зауваження Мдінарадзе про протести, громадянський рух «Талга» («Хвиля») опротестує результати парламентських виборів, що відбулися в Грузії 26 жовтня. Акція відбудеться на проспекті Руставелі, перед будівлею парламенту 2 листопада о 20:00 годині. За словами організаторів акції, цей протест для тих, кого охоплює гнів і почуття несправедливості. Протестувальники зберуться на центральному проспекті Тбілісі, «без сцени, спікерів і лідерів».

«Вибори в країні були масово сфальсифіковані. Було грубо порушено принцип таємниці голосування виборця, що порушує наші конституційні права. Асоціація молодих юристів Грузії (АМЮГ) вимагає анулювати результати 2 263 виборчих дільниць», – зазначено в заяві. Рух «Талга» зазначає, що цей протест триватиме доти, доки цю вимогу АМЮГ не буде виконано.

Нагадаємо, три грузинські опозиційні партії, які стверджують, що проведені 26 жовтня парламентські вибори в Грузії були сфальсифіковані, закликали до вуличних протестів наступного понеділка. Поштовхом до цього стала заява компанії HarrisX, яка проводила екзит-пол, пише Reuters.

Експерти вважають, що офіційно оголошені результати, згідно з якими перемогла правляча партія «Грузинська мрія», «статистично неможливі».

Джерело

Грузія