Українців тримають у підвалі на кордоні РФ та Грузії – в МЗС відреагували

Українців тримають у підвалі на кордоні РФ та Грузії - в МЗС відреагували 1 ЗМІ повідомляли, що людей тримають у підвалі без їжі та води.

На кордоні Росії з Грузією утримують у неналежних умовах українців, яких депортували з РФ після відбуття покарання. Зараз українські дипломати працюють над вирішенням проблеми, повідомили “Суспільному” в України.

Зокрема, консульська посадова особа з посольства України в Грузії відвідала КПП та зустрілась з керівником прикордонної частини. Вона доставила гуманітарну допомогу.

Також вдалось погодити механізм контрольованого транзиту та евакуювати частину українців. Зокрема, до Молдови 21 червня виїхали троє громадян, 25 червня — ще дев’ятеро. Окрім цього, на 27 червня запланована евакуація ще 14 осіб.

Зазначається, що посольство в Грузії перебуває в постійному контакті з МВС країни та міжнародними організаціями задля надання гуманітарної і медичної допомоги, а також забезпечення належних умов для українців. Також ситуація перебуває на особливому контролі Департаменту консульської служби МЗС.

21 червня російський Telegram-канал Astra розповідав, що на КПП “Верхній Ларс” без їжі та води тримають 45 українців, яких депортували з РФ. Там стверджували, що в основному серед них — колишні вʼязні, але проєкт Volunteers Tbilisi повідомляв про жінку, яки вивезли насильно. Також серед утримуваних — люди з ВІЛ, туберкульозом, інвалідністю, які перебувають там без медичнох допомоги. Волонтери заявляли, що очікується прибуття ще сотні людей.

“Перебуваємо ми у підвалі без комунікацій: немає душу та туалету, не годують. Волонтери привозять гуманітарку, але цього вистачає на кілька днів і то не всім. Підвал сирий, краплі води на стелі, нічим дихати, всі курять, на вулицю не випускають. Спимо по 4 години, змінюючись. Дехто спить на підлозі”, — розповідав один з утримуваних там українців.

Українців тримають у підвалі на кордоні РФ та Грузії - в МЗС відреагували 2Astra/Telegram

Українців тримають у підвалі на кордоні РФ та Грузії - в МЗС відреагували 3Astra/Telegram

Раніше повідомлялось, що під час масштабного обміну полоненими 1000 на 1000 Україна повернула 15 в’язнів колоній, яких окупанти примусово депортували, відступаючи з півдня.

Джерело