Четверо журналістів, які співпрацювали з командами опозиціонера Олексія Навального, отримали по 5 років і 6 місяців колонії суворого режиму. Як повідомляють російські ЗМІ, їх звинуватили у співпраці з забороненою організацією, яку очолював покійний критик Кремля.
Йдеться про Антоніну Фаворську, Сергія Кареліна, Костянтина Габова та Артема Крігера. Справу проти них розглядають у закритому режимі ще з жовтня. Обвинувачення стосується нібито участі у “екстремістській спільноті”, яка, за версією слідства, була створена Навальним ще у 2011 році. Всі четверо відкидають свою причетність.
За даними Reuters, російські прокурори вважають, що журналісти створювали матеріали для YouTube-каналу Фонду боротьби з корупцією (ФБК), що наразі визнаний “іноземним агентом” і заборонений у РФ. Міжнародна організація Amnesty International назвала такі обвинувачення проявом репресій проти свободи асоціацій та незалежної журналістики.
У лютому 2025 року в Москві пройшли жалобні заходи з нагоди річниці смерті Навального. До його могили прийшли сотні людей, десятки з яких були затримані поліцією, повідомляє Human Rights Watch (HRW).
Олексій Навальний, який багато років був лідером опозиції та ініціатором наймасштабніших протестів у новітній російській історії, помер у колонії 16 лютого 2024 року у віці 47 років. Він відбував 19-річний термін за звинуваченням в екстремізмі, яке сам вважав політично мотивованим. Російська влада заявила, що він «раптово знепритомнів під час прогулянки», однак його дружина Юлія Навальна та колишній президент США Джо Байден прямо покладають відповідальність за смерть опозиціонера на Володимира Путіна. Кремль заперечує свою причетність.
За інформацією HRW, з моменту смерті Навального російська влада послідовно намагається викреслити його вплив з політичного ландшафту країни. Правозахисники вказують на системне переслідування його прибічників, називаючи арешти на річницю його загибелі лише “вершиною айсберга” масштабних репресій.