У Грузії ухвалять закон, що забороняє прикривати обличчя на акціях протесту, повідомив прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе на брифінгу, підкресливши, що це буде «дуже важливий закон», повідомляє Эхо Кавказа.
Кобахідзе стверджує, що такі закони діють у низці країн ЄС. Приводом для ініціативи, як кажуть в уряді, став нещодавній напад осіб у масках на знімальну групу телекомпанії «Пірвелі».
Пізно ввечері 7 грудня «тітушки», як із 2014 року називають подібних хуліганів, напали на знімальну групу опозиційного ТБ «Пірвелі» – журналістку Маку Чіхладзе та її оператора Георгія Шецирулі. Також «тітушки» біля офісу коаліції «За зміни» побили члена партії Кобу Хабазі, а також піддали фізичному насильству іншого члена партії. Стало відомо і про побиття актора Георгія Махарадзе.
Передбачається, що офіційна заборона поширюватиметься на окуляри, респіратори та протигази, які також закривають обличчя.
Раніше влада негласно ввела заборону на продаж піротехніки та засобів захисту, які купували протестувальники – каски, респіратори, протигази. Один зі співробітників будівельного гіпермаркету Gorgia сьогодні звільнився на знак протесту і виклав фотографії зі складу, забитого засобами захисту. Він написав, що учасники протестів «засуджені до удушення і засліплення».
Нинішні протести стали особливими: крім учасників акцій, маски носять практично всі без винятку силовики, зокрема, патрульні поліцейські, свої обличчя приховують і люди у формі без розпізнавальних знаків, а також «тітушки» і «зондер»-групи, які орудують на вулицях Тбілісі і б’ють протестувальників. Чи поширюватиметься закон на маски на обличчі силовиків, в уряді не пояснюють.
Нагадаємо, після нападу невідомих на мітингувальників опозиція заявила, що «тітушок» найняла влада, переодягши в цивільний одяг спецпризначенців. Правляча партія «Грузинська мрія» відкидає звинувачення, а МВС Грузії заявило про початок слідства.
У Грузії з кінця листопада проходять масштабні протести проти відмови уряду від євроінтеграції. Проти учасників акції застосовують водомети і сльозогінний газ. Також у Тбілісі затримано засновника телекомпанії Mtavari і лідера «Коаліції за зміни» Ніка Гварамія. Під час його затримання представники МВС країни застосовували насильство.
Рішення грузинського уряду відмовитися від переговорів про вступ Грузії до ЄС вивело на вулиці десятки тисяч людей. Протести стають дедалі масштабнішими та запеклішими.