Війна Трампа та Мадуро – які дії допускає Білий дім для боротьби з наркокартелями

Війна Трампа та Мадуро – які дії допускає Білий дім для боротьби з наркокартелями 1 Нещодавно США збільшили розмір винагороди за його “голову” вдвічі. 

Між президентом США Дональдом Трампом та наркокартелями триває війна, в рамках якої Білий дім вживає заходів: визнання певних злочинних груп терористичними організаціями, удари по суднах, які можуть перевозити наркотики з Венесуели, припинення дипломатичних переговорів із Каракасом, а також винагорода “за голову” — інформацію, яка допоможе арештувати — венесуельського президента Ніколаса Мадуро у розмірі 50 мільйонів доларів, інформує Politico. Останнього Вашингтон активно намагається змусити піти у відставку. 

“Ми збираємося чинити на нього величезний тиск. Він слабкий, — розповів чиновник з адміністрації Трампа на умовах анонімності. — Цілком можливо, що він впаде від цього тиску сам собою, і нам не доведеться робити щось більш пряме”. 

І хоча Трамп розглядає варіант здійснення ударів по наркокартелях на території Венесуели, наказ про усунення Мадуро він не дав. Тим часом один зі співрозмовників відзначив, що якщо останнього визнають наркобароном і терористом офіційно, він стане справедливою мішенню. 

“Хіба ми не переслідуємо звинувачених у наркоторгівлі й терористів постійно?” — додає джерело. 

62-річний Ніколас Мадуро перебуває при владі у Венесуелі з 2013-го. Попри протести та повідомлення про фальсифікації на виборах, у січні цього року його нібито переобрали. США не називають Мадуро президентом, визнавши перемогу за опозиційним кандидатом Едмундо Гонсалеса. До того ж ще у 2020-му американські прокурори звинуватили Мадуро у наркоторгівлі. Спершу за інформацію, яка допоможе його арештувати, обіцяли 15 млн доларів, за кілька років — 25 млн, а сьогодні сума винагороди зросла до 50 млн. 

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності