Міністр закордонних справ Пакистану Мохаммад Ісхак Дар підтвердив слова американського президента про домовленість з Індією про припинення вогню. Про це очільника пакистанського МЗС написав у соцмережі Х.
«Пакистан та Індія домовилися про припинення вогню з негайним набранням чинності. Пакистан завжди прагнув миру та безпеки в регіоні, не поступаючись своїм суверенітетом та територіальною цілісністю!», – повідомив Мохаммад Ісхак Дар.
Pakistan and India have agreed to a ceasefire with immediate effect. Pakistan has always strived for peace and security in the region, without compromising on its sovereignty and territorial integrity!
— Ishaq Dar (@MIshaqDar50) May 10, 2025
Незадовго до цього Дональд Трамп заявив, що Пакистан та Індія домовились про припинення вогню «після довгої ночі переговорів за посередництва США». Щоправда, спочатку у США говорили, що не втручатимуться у конфлікт. Однак згодом державний секретар США Марко Рубіо запропонував американське посередництво у перемовинах між Індією та Пакистаном, які перебувають у стані військового конфлікту.
Індія заявила про операцію «Сіндур» та вдарила по «терористичній інфраструктурі» в Пакистані вранці 7 травня, за два тижні після того, як звинуватила країну в причетності до теракту у Кашмірі, де загинули 26 людей, переважно туристи. Ісламабад заперечив звинувачення та пообіцяв відповісти на ракетні удари, також там заявляли про збиті індійські літаки та дрони. Експерти розповіли CNN, що навряд чи країни провокуватимуть масштабну війну.
10 травня стало відомо, що Пакистан розпочав широкомасштабну військову операцію під назвою «Буньян уль Марсус» після нічної атаки з боку Індії, внаслідок якої, за твердженням Ісламабада, під атакою опинилося його авіабази. У відповідь пакистанська армія завдали ракетних ударів по кількох об’єктах на території Індії, зокрема авіабазах Удхампур і Патханкот, штабу армійської бригади, а також великому військовому складу, де, як стверджується, зберігалися надзвукові ракети BrahMos, спільного індійсько-російського виробництва.
Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав Індію та Пакистан до стриманості і додав, що «світ не може дозволити собі військову конфронтацію» між країнами. Водночас президент США Дональд Трамп назвав удари «ганьбою» та висловив сподівання, що конфлікт скоро завершиться.
Ще у 2022 році ZN.UA опублікувало матеріал «Аневризми планети» в якому проаналізувало, де може статися конфлікт, здатний вплинути на стабільність у світі, зокрема, попередило про ризик індо-пакистанського.