Відносини між Китаєм та США за Трампа — Китай готується до можливих мит з боку США

Відносини між Китаєм та США за Трампа — Китай готується до можливих мит з боку США 1 Пекін прийняв радикальні закони після першого терміну Трампа, які дозволять йому відповісти у разі нової загрози з боку .

підготував потужні контрзаходи у відповідь проти американських компаній, якщо обраний президент знову розпалить торговельну війну між двома найбільшими економіками світу, стверджують пекінські радники та міжнародні аналітики ризиків. Після перемоги Трампа у 2016 році Китай зіткнувся з підвищенням мит, посиленням контролю над інвестиціями та санкціями проти китайських компаній з боку США.

Однак за останні вісім років Пекін запровадив нові масштабні закони, які дозволяють йому вносити іноземні компанії до чорних списків, запроваджувати власні санкції та обмежувати доступ американців до критично важливих ланцюгів постачання, повідомляє Джо Ліхі, редактор новин з питань Азії.

“Це двосторонній процес. Китай, звичайно, намагатиметься взаємодіяти з президентом Трампом у будь-який спосіб, намагатиметься вести переговори. Але якщо, як це сталося у 2018 році, нічого не вдасться досягти шляхом переговорів і доведеться воювати, ми будемо рішуче захищати права та інтереси Китаю”, — сказав Ван Дун, виконавчий директор Інституту глобального співробітництва та взаєморозуміння Пекінського університету. 

Тепер у розпорядженні Китаю є “закон про антиіноземні санкції”, який дозволяє йому протидіяти заходам, вжитим іншими країнами, а також “список ненадійних суб’єктів” для іноземних компаній, які, на його думку, підривають його національні інтереси. 

Ендрю Гілхолм, керівник відділу аналізу Китаю в консалтинговій компанії Control Risks, вважає, що багато хто недооцінює шкоду, яку Пекін може завдати інтересам США. Гілхолм вказав на “попереджувальні постріли”, зроблені в останні місяці. Серед них — санкції, накладені на компанію Skydio, найбільшого американського виробника безпілотників, який постачає дрони в Україну.

Нагадаємо, що радник Міністерства закордонних справ Китаю Ву Сіньбо заявив, що Пекін хоче “укласти угоду” з новообраним президентом США республіканцем Дональдом Трампом, але не очікує, що це буде легко. Китай проти “тарифної війни”, але в разі необхідності готовий відповісти. 

Про те, якою буде політика Трампа щодо Китаю та які висновки з цього може зробити Україна, пише доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” Дмитро Єфремов у статті “Китайські граблі Трампа. Це корисно знати й Україні”.

Джерело