Вибори у Сінгапурі безальтернативно виграє правляча партія
Партія народної дії незмінно доводить свою популярність у виборців.
За даними попереднього підрахунку голосів, Партія народної дії (PAP) Сінгапуру в суботу здобула переконливу перемогу на 14-х виборах поспіль, і, схоже, продовжить своє безперервне шістдесятирічне правління, пише Reuters.
Результати голосування показали, що PAP здобула перемогу в 29 виборчих округах із 32, у яких відбувалося голосування.
У поєднанні з п’ятьма місцями, які PAP вже здобула на додаткових виборах, це означає, що вона отримує 87 із 97 місць у парламенті.
Вибори стали свідченням популярності PAP, яка керує країною з моменту здобуття Сінгапуром незалежності в 1965 році. Увага була зосереджена на тому, чи зможе опозиція кинути виклик міцній владі PAP і досягти подальших успіхів після невеликої, але безпрецедентної перемоги на минулих виборах.
Головна опозиційна Робітнича партія має всі шанси отримати 10 місць – стільки ж, скільки й на минулих виборах, що є найбільшим показником для будь-якої опозиційної партії в азійському фінансовому центрі.
Хоча PAP постійно перемагає на виборах, отримуючи близько 90% місць, за її часткою голосів виборців уважно стежать як за мірилом міцності її мандату, а новий прем’єр-міністр Лоуренс Вонг прагне покращити результат PAP у 60,1% на виборах 2020 року, який став одним з найгірших показників за всю історію її існування.
Очікується, що остаточні результати будуть оголошені в неділю зранку. За даними виборчої комісії, похибка попереднього підрахунку голосів становить 4%.
Ключовими проблемними питаннями суспільства Сінгапуру, як і раніше, є вартість життя і доступність житла в одному з найдорожчих міст світу. Уряд Вонга вже попередив про рецесію, якщо залежна від торгівлі економіка зазнає збитків через американські торгові війни.
Ці вибори стали першими під керівництвом 52-річного Вонга, який торік став четвертим прем’єр-міністром Сінгапуру, пообіцявши спадкоємність, нову кров і власний шлях для країни з шестимільйонним населенням.
Він прийшов до влади наприкінці двадцятирічного прем’єрства Лі Сянь Луна, сина колишнього лідера Лі Куан Ю, засновника сучасного Сінгапуру.
Хоча поразка правлячої партії завжди була вкрай малоймовірною, деякі аналітики вважають, що якби опозиція досягла більшого успіху, це сприяло б зміні політичної динаміки в найближчі роки.
Деякі молоді виборці воліють чути альтернативні голоси та більш активні дебати.
Але на це потрібен час. Як і на попередніх, на виборах, що відбулися в суботу, 46% усіх кандидатів представляла правляча партія, тоді як опозиція претендувала на 26 мандатів.
Як повідомлялося, у неділю, 4 травня, в Румунії відбудеться перший тур повторних президентських виборів.