Вибори президента США — їхній результат не вплине на агресивну політику Путіна

Глобальна безпека під загрозою.

Незалежно від того, переможе на виборах Дональд Трамп, чи Камала Гарріс, результати будуть негативними для глобальної безпеки. Роки нерішучості та обережності в Вашингтоні, а також скупість і самовдоволення в інших країнах, суттєво підривали мережу альянсів, яка забезпечувала світову безпеку протягом останніх семи десятиліть, зазначає Едвард Лукас, письменник і консультант, що спеціалізується на європейській і трансатлантичній безпеці.

Автор повідомляє, що найяскравіше це проявляється в Європі. Настрої в прифронтових державах похмурі. Війська Путіна можуть бути готові до нових військових дій за два роки, або й менше. Хоча багато людей сподіваються, що НАТО буде ефективним і що Сполучені Штати нададуть допомогу, небагато хто вірить, що це дійсно станеться.

“Велика Британія є вкрай погано підготовленою до військових конфліктів. Згідно з звітом шведського аналітичного центру FOI, британські збройні сили не мають достатньої сили, ресурсів або логістики для ведення серйозної війни, і можуть лише створити “обмежену експедиційну силу”, яка зіткнеться з серйозними проблемами у забезпеченні своєї діяльності”, — пише Лукас.

Раніше CNN повідомляв, що ніщо не вказує на те, що Росія готова сісти за стіл переговорів, незалежно від того, хто опиниться в Білому домі. За будь-якого потенційного президента в США Путін намагатиметься використати те, що він вважає політичною дисфункцією в Штатах, а також “тріщини в західній єдності”, сказав експерт з питань російської зовнішньої політики Томас Грем.

 

Джерело

АвтоВійна в УкраїніДональд ТрампКамала ХаррісНАТОРосіяСША