Венесуела офіційно отримала нову очільницю
Парламент також отримав нових депутатів.
Віцепрезидентка та міністерка нафти Венесуели Делсі Родрігес у понеділок була офіційно приведена до присяги як тимчасова президентка країни, пише Reuters.
Це сталося на тлі появи усунутого Сполученими Штатами президента Ніколаса Мадуро в суді Нью-Йорка за обвинуваченнями у наркозлочинах — після того, як адміністрація Дональда Трампа відсторонила його від влади шляхом резонансної військової операції, проведеної у вихідні.
56-річна Родрігес, юристка з трудового права, відома тісними зв’язками з приватним сектором і відданістю правлячій партії, склала присягу перед своїм братом Хорхе Родрігесом, який очолює Національну асамблею.
У понеділок також були приведені до присяги 283 депутати, обрані на виборах у травні минулого року. Лише незначна їхня частина належить до опозиції — більшість опозиційних сил, зокрема фракція, очолювана лауреаткою Нобелівської премії Мачадо, бойкотувала вибори. Єдиною депутаткою, яка не була присутня на церемонії, стала перша леді Сілія Флорес, яка нині перебуває під вартою у США.
Конституційна палата Верховного суду Венесуели в суботу, 3 січня, зобов’язала віцепрезидентку країни Делсі Родрігес взяти на себе обов’язки глави держави.