USAID залишиться з менш ніж 300 співробітниками – Трамп хоче різко скоротити штат Агентства

USAID залишиться з менш ніж 300 співробітниками - Трамп хоче різко скоротити штат Агентства 1 Деякі місії матимуть всього по одному співробітнику Агентства.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Дональда Трампа планує різко скоротити штат Агентства з міжнародного розвитку та залишити там менш як 300 людей, пише CNN з посиланням на численні джерела в USAID. Решту найманих працівників Агентства відправлять у відпустку з опівночі 7 січня.

Загалом USAID налічує близько 10 тисяч співробітників по всьому світу. До цього числа входять також тисячі підрядників, багатьох з яких вже відправили у відпустки або звільнили.

За даними CNN, адміністрація Трампа хоче зберегти 294 основних співробітників Агентства. Решту ж відімкнуть від систем USAID, включно з електронною поштою. Три посадовці повідомили CNN, що в кількох місіях залишиться лише один співробітник.

«Це найгірший сценарій – по суті, по одній людині на кожну польову місію і кілька людей у Вашингтоні», – сказав один із закордонних чиновників USAID.

Інший представник Агентства повідомив, що їхня закордонна місія скоротила кількість співробітників дипломатичної служби з більш ніж 20 до одного.

Цього тижня керівництво USAID оголосило, що «весь персонал, найнятий за прямим наймом, буде відправлений в адміністративну відпустку по всьому світу, за винятком призначеного персоналу, відповідального за виконання критично важливих для місії функцій, основного керівництва та спеціально визначених програм».

Майбутнє USAID наразі не визначене. Ймовірно президент США вирішить ліквідувати його. У перший день свого президентства він заморозив фінансування програм USAID, відправив у відпустку близько 60 співробітників керівної ланки USAID, а також звільнив або відправив у відпустку сотні підрядників.

В тому числі зупинено фінансування усіх проєктів Агентства в Україні. йде про підтримку медицини, агросектрору, освіти, покращення життя в умовах війни, підтримка демократії та інші.

Підприємець Ілон Маск, який очолює Департамент ефективності уряду (DOGE), критикує USAID і назвав агентство «ліворадикальною інформаційно-психологічною операцією» та заявив, що Трамп підтримав закриття агентства.

Дональд Трамп та Ілон Маск ополчилися проти USAID і призупинили роботу агентства, яке за десятиліття допомогло мільйонам людей у всьому світі. Які програми постраждали та хто від цього виграв? У чому полягає ключова роль USAID у міжнародній політиці й чому відмова від допомоги іншим країнам може мати серйозні наслідки для Америки?

У статті «Це було б катастрофою. Трамп передумав, США й далі допомагатимуть бідним країнам» про це пише завідувачка програми славістики в Університеті Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія (США) Анна Бродські-Кроткіна.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності