Зазначається, що закон є частиною пакета, запропонованого “Партією справедливості та розвитку” турецького лідера Реджепа Тайїпа Ердогана. Документ нагадує закон про “іноагентів”, нещодавно ухвалений у Грузії. Схоже законодавство є і в Росії.
“Це дуже серйозний авторитарний закон. Визначення злочину через розпливчасті вирази прокладає шлях до покарання всіх незгодних”, — заявив депутат від опозиційної “Республіканської народної партії” (CHP) Інан Акгун Альп.
Журналісти вказують, що турецька влада останніми роками обмежила свободу слова в країні за допомогою ряду законів, а тисячі людей були арештовані або викликані до суду за звинуваченнями в образі президента. Так, два роки тому Туреччина ухвалила закон про “дезінформацію”. За ним поширення неправдивої інформації про безпеку, громадський порядок або загальний добробут країни може призвести до тюремного покарання строком до трьох років.
Нагадаємо, видання Bloomberg з посиланням на джерела повідомляло, що Туреччина подала заявку на вступ до БРІКС. У коментарі ZN.UA старша аналітикиня Центру досліджень сучасної Туреччини Карлтонського університету Євгенія Габер зазначала, що такий крок — спосіб продемонструвати успіх у спробах стати центром сили. Проте вона підкреслила, що навряд чи це новий стратегічний вектор розвитку Туреччини.
Джерело