Президент США Дональд Трамп висловив думку, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер залишить свою посаду через незадовільні результати своєї роботи. Американський лідер пов’язав можливе звільнення глави британського уряду з невирішеними питаннями у сферах міграційної політики та відновлювальної енергетики, повідомляє Independent.
«Кір Стармер залишить пост прем’єр-міністра Сполученого Королівства. Він зазнав серйозної невдачі у двох надзвичайно важливих питаннях — міграція та енергетика (відкрийте нафту в Північному морі!). Бажаю йому всього найкращого!», — написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social.
Позиції Стармера ослабли на фоні внутрішньопартійної кризи в Лейбористській партії. Після перемоги Енді Бернема на довиборах до Палати громад частина партійців почала відкрито закликати прем’єра визначитися з термінами своєї відставки. Водночас рейтинг довіри до глави уряду впав до історичного мінімуму через низку непопулярних економічних рішень і кадрові скандали. Британські медіа повідомляють, що Стармер проводить консультації щодо свого політичного майбутнього, хоча публічно запевняє, що не має наміру залишати посаду та готовий боротися за лідерство в партії.