Трамп офіційно став президентом – як він може стримати агресивну поведінку Росії та Китаю

Трамп офіційно став президентом - як він може стримати агресивну поведінку Росії та Китаю 1 Трамп повинен зосередиться на власній стримуючій риториці проти зовнішніх ворогів Америки.

Традиційний підхід до подолання зовнішніх загроз безпеці та їхніх союзників полягає в тому, щоб донести послання про стримування — про те, що агресивна поведінка матиме економічні наслідки або, в екстремальних ситуаціях, США вдадуться до військових дій. Але попередження ефективні лише тоді, коли вони заслуговують на довіру.

Коли здійснила військову мобілізацію, очевидно готуючись до вторгнення в Україну у 2022 році, адміністрація Байдена попередила Київ і світ про небезпеку і застерегла Владіміра Путіна, що для Росії будуть серйозні економічні наслідки, якщо він вторгнеться в Україну. Путін відмахнувся від попередження, будучи впевненим, що зможе витримати економічне покарання і продовжити свою агресію.

Майже три роки потому його стратегія все ще є успішною — з великою допомогою від друзів: Китаю, Північної Кореї та у, зазначає Джозеф Боско, який працював директором у справах Китаю в Міністерстві оборони США у 2005-2006 роках.

Щоб стримати подальшу агресивну поведінку двох головних викликів міжнародному порядку — Росії та Китаю — Трамп має чітко дати зрозуміти, що США не відмовляться від об’єктів їхньої агресії — України та Тайваню.

“Він повинен застосувати непропорційний тиск на Росію з метою отримання поступок для врегулювання війни, яку вона розпочала”, — вважає Боско.

На думку Боско, якщо Трамп змусить Україну віддати частину своєї території Росії, Трамп заохотить і Путіна, і Сі продовжити реалізацію своїх експансіоністських цілей.

Починаючи свій другий термін, він повинен сказати Сі, як приватно, так і публічно, що Америка безпосередньо втрутиться, щоб допомогти Тайваню захистити себе — і що якщо Китай відповість атакою на будь-які американські активи або союзників, це означатиме велику війну між Китаєм і США.

“Інший меседж, який Трамп повинен донести — не лише до Китаю, але й до Росії, Північної Кореї та Ірану — стосується зміни режиму як засобу стримування. Він повинен чітко дати зрозуміти, що США сприйматимуть будь-яку військову конфронтацію як знак того, що їхні режими мають бути повалені”, — додає Боско.

Раніше схожу думку висловив британський політик Іан Данкан Сміт в газеті The Telegraph. Він вважає, що слабкість США щодо України лише підбадьорить Китай. 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності