Трамп обіцяв завершити війну в Україні — він має можливість проявити силу й перемогти Путіна

Від цього безпосередньо виграють і США, і Європа.

Новообраний президент Дональд Трамп має історичну можливість у війні Росії проти України. Якщо він повторить помилки 1938 року, коли Невілл Чемберлен умиротворив іншого імперіалістичного диктатора, він залишить Америку ослабленою і біднішою, а її ворогів — підбадьореними. Натомість Трамп міг би діяти з силою і мужністю Вінстона Черчилля, відкривши шлях до справедливого, тривалого миру, який залякає ворогів США в усьому світі, зазначає міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна у газеті The Wall Street Journal.

У 1938 році Чемберлен був переконаний, що, пішовши на поступки Адольфу Гітлеру, він принесе мир в Європу. Але, як стверджував тоді Черчилль, примус Чехословаччини до передачі Німеччині територій підбадьорив Гітлера. Для диктатора, якого надихали імперіалістичні ідеї, така мовчазна згода демонструвала слабкість і заохочувала його вимагати ще більше. Те ж саме відбувається і з Владіміром Путіним.

Цахкна вважає, що мир, безумовно, бажаний, але угода про припинення бойових дій не завжди призводить до миру. Угода може бути справедливою і тривалою, але може також прокласти шлях до подальшого кровопролиття.

“Трамп має шанс уникнути помилок 1938 року і натомість продемонструвати справжнє лідерство, силу і рішучість, допомагаючи Україні у спосіб, який забезпечить справедливий і довготривалий мир”, — вважає глава МЗС Естонії.

Цахкна додає, що поступки щодо території України лише змусять Путіна вважати, що він може отримати більше. Він буде використовувати будь-який період без активних бойових дій для відновлення сил Росії, перш ніж продовжувати захоплювати більше землі.

“Чітка перемога України й поразка Росії довела б, що США та їхні союзники достатньо сильні, щоб протистояти військовим і дипломатичним викликам у всьому світі”, — стверджує міністр закордонних справ Естонії.

Цахкна також вважає, що єдиний шлях до миру — це виведення Росії з України й залишення її в межах своїх кордонів, причому поразка Москви має бути чітко визнана.

Нагадаємо, що новообраний президент США Дональд Трамп телефонував російському диктатору Владіміру Путіну 7 листопада. Під час розмови американський політик закликав “не допустити ескалації в Україні”.

“Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна”, — аналізує експосол України в США Олег Шамшур.

Джерело

Війна в УкраїніДональд ТрампЕстоніяМЗСРосіяСША