Торгова війна США та Китаю – Вашингтон та Пекін домовилися знизити мита

Торгова війна США та Китаю - Вашингтон та Пекін домовилися знизити мита 1 Країни також хочуть провести подальші перемовини.

та погодили так зване торгове перемир’я, яке має протривати 90 днів, повідомили у Білому домі. Знизити мита на імпорт товарів країни мають до 14 травня.

У уточнили, що згідно із заявою та брифінгом офіційних осіб, загальні 145% мита США на більшість китайських товарів знизять до 30%, включаючи ставку, пов’язану з фентанілом. Своєю чергою Китай знизить мита на американські товари зі 125% до 10%.

«Після вжиття вищезазначених заходів сторони створять механізм для продовження дискусій щодо економічних та торговельних відносин… Ці обговорення можуть проводитися почергово в Китаї та США або в третій країні за згодою сторін. У разі необхідності сторони можуть проводити консультації на робочому рівні з відповідних економічних та торговельних питань», – додали у Білому домі.

Вказано, що Китай на цих переговорах представлятиме віцепрем’єр Хе Ліфен, а Сполучені Штати – міністр фінансів Скотт Бессент та торговий представник Джеймісон Грір.

«Ми провели дуже активну та продуктивну дискусію щодо подальших кроків щодо фентанілу. Ми погоджуємося, що жодна зі сторін не хоче роз’єднання», – зазначив Бессент.

Повідомлялось, що незважаючи на падіння поставок з Китаю до США, за підсумками квітня експорт Піднебесної до Штатів був більшим, ніж раніше прогнозували експерти. Поставки до США впали на 21% у порівнянні з минулим роком. При цьому через дзеркальні мита Китаю на американські товари імпорт із США зменшився майже на 14%. Китайським компаніям вдалося частково компенсувати втрати через активність на інших ринках – загальний експорт зріс на 8,1%. 

Що стоїть за торговельною війною між Вашингтоном і Пекіном, аналізував Сергій Корсунський у статті «Тарифна війна США і Китаю: чи переможе Трамп?»

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності