Стубб порівняв Україну і Фінляндію після другої світової війни

Стубб порівняв Україну і Фінляндію після другої світової війни 1 Що він пропонує для мирного врегулювання.

Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що перемога Росії у війні проти України стане поразкою для Сполучених Штатів. Таку заяву він зробив у Києві під час заходу, присвяченого третій річниці повномасштабного вторгнення РФ.

« – це не лише питання незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а й питання європейської безпеки та американського лідерства», – наголосив Стубб в інтерв’ю Reuters.

Президент Фінляндії підкреслив, що його країна є «постачальником безпеки, а не її споживачем», нагадуючи, що після вступу до в 2023 році Фінляндія подвоїла спільний кордон Альянсу з Росією.

«У нас одна з найбільших армій у Європі. Ми завжди підтримували високі оборонні витрати, і причина цьому не Стокгольм, а Москва», – заявив він.

Звернення до Трампа та роль Європи

Коментуючи повернення Дональда Трампа до влади у та його критику НАТО, Стубб визнав, що у трансатлантичному альянсі відбуваються зміни.

«США правильно вимагають від Європи брати на себе більше відповідальності за власну безпеку. Прийшов час європейцям зробити свій внесок», – зазначив він, додавши, що не бачить у цьому загрози.

Водночас він попередив, що сценарій, у якому Владімір Путін досягне успіху, несе стратегічну небезпеку для Заходу.

«Якщо існує хоча б натяк на те, що Путін виграє цю війну, то США програють. Тому ми повинні боротися до кінця», – сказав Стубб.

План мирного врегулювання

Президент Фінляндії виклав своє бачення потенційного мирного процесу, який має складатися з кількох етапів:

  • Зміцнення позицій України перед початком переговорів та посилення тиску на Росію.
  • Припинення вогню із гарантіями безпеки для України з боку Європи та США.
  • Мирний процес, під час якого мають бути вирішені питання територій, фінансів та відновлення.

Стубб наголосив, що членство України в ЄС і НАТО має бути безумовним.

Роль Фінляндії у можливій миротворчій місії

Він також заявив, що говорити про наземні миротворчі операції поки що рано.

«Я б волів бачити безпілотники в повітрі. Тому, думаю, що підтримка з боку Європи здебільшого надходитиме з повітря та моря, а не з суші», – підкреслив президент.

Історичні паралелі з Фінляндією

Стубб провів паралелі між ситуацією в Україні та історичним досвідом Фінляндії після Другої світової війни, коли країна залишилася сам на сам із Радянським Союзом і втратила частину своїх територій.

«Ми маємо гарантувати, що Україна, як мінімум, збереже свою незалежність і суверенітет. Побачимо, що буде з територіями», – сказав він.

На завершення Стубб наголосив, що Захід не може допустити, щоб потенційний мир став перемогою Путіна, адже це означатиме стратегічну поразку для всього демократичного світу.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності