В ізраїльському парламенті (Кнесет) створюють групу дружби “Ізраїль-РФ”. За інформацією джерел ZN.UA, її очолив депутат від партії “ШАС” Семіон Мошіашвілі.
Політсила Мошіашвілі є ультрарелігійною та представляє інтереси ортодоксальних євреїв. Вона входить в урядову коаліцію. Сам депутат до карʼєри в парламенті служив у ВМС та працював юристом. У 2018 році він став депутатом міськради Кір’ят-Ати. У 2021 році на нього подали до суду члени муніципальної опозиції разом із міським головою, після чого він подав у відставку.
Парламентська група дружби Ізраїлю з Росією активно вела діяльність у різних скликаннях парламенту до 2022 року. З початком роботи чинного Кнесету 25-го скликання, обраного у результаті парламентських виборів у листопаді 2022 року, була започаткована парламентська група дружби “Ізраїль — Україна”, а групи дружби з Росією не було до цього часу.
У лютому 2023 року співголови групи дружби з Україною Юлій Едельштейн та Зеєв Елькін відвідували Київ, зустрічалися з українськими парламентарями та президентом Володимиром Зеленським. За результатами зустрічі з українським лідером вони схвалили спільну заяву на підтримку України.
Нагадаємо, ізраїльські ЗМІ писали, що Ізраїль посилить зв’язки з Росією, попри розчарування України. Напередодні теплої розмови премʼєра Беньяміна Нетаньягу та очільника Кремля Владіміра Путіна послу України в Ізраїлі Євгену Корнійчуку офіційні представники країни заявили, що з Москвою зміцнюватимуть зв’язки. Вони попереджали, що на ізраїльсько-російському треку відбудуться зміни, які не сподобаються Києву.
Також нещодавно повноважний посол Ізраїлю у РФ Симона Гальперін в інтервʼю російським пропагандистам казала, що Червона армія відіграла “велику роль” у перемозі над нацистською Німеччиною. В тому ж інтервʼю вона засудила “героїзацію нацистських союзників” в Україні. Зокрема, мова йшла про Степана Бандеру та Романа Шухевича.