Стівен Кінг пояснив, чому йде з X – куди він покликав шанувальників

Ставлення самого Маска до всіх, хто йде з Х, зверхнє і роздратоване

Американський письменник Стівен Кінг оголосив, що залишає соцмережу X (раніше відому як Twitter), пояснивши своє рішення “токсичною атмосферою”. На Кінга підписані 7 мільйонів людей.

У своєму дописі Кінг закликав шанувальників слідкувати за ним у Threads — платформу, створену компанією Meta.

“Я залишаю Twitter. Намагався залишитися, але атмосфера стала занадто токсичною. Слідкуйте за мною в Threads, якщо хочете”, — написав автор.

Перед цим у мережі поширилися чутки, ніби Ілон Маск “витіснив” письменника з платформи через його гострі висловлювання на адресу бізнесмена, зокрема порівняння з “новою першою леді Трампа”. Проте Кінг спростував ці заяви, зазначивши, що рішення покинути X було його власним і жодним чином не пов’язане з Маском.

Одразу після публікації допису під ним з’явилося чимало хейтерів, які почали насміхатися з письменника, дорікаючи йому, що це він робить тільки для привернення уваги, що виглядало досить смішно, тому що дописи були дуже схожі за тоном і нагадували замовні. 

Раніше зазначалося, що стосунки між Кінгом і Маском погіршилися досить давно. Як відомо, після придбання Twitter у 2022 році за 44 мільярди доларів Маск оголосив про впровадження оплати за верифікацію акаунтів із синьою галочкою, що викликало критику багатьох користувачів, у тому числі й Кінга. Тоді письменник пригрозив залишити платформу, однак залишився, коли ці плани так і не були реалізовані.

Тепер Кінг остаточно вирішив піти, наголошуючи, що більше не бажає брати участь у “токсичному середовищі”.
 
ПИсьменник не перший з відомих особ, хто залишає платформу Х. Декілька днів тому про це оголосило провідне британське видання The Guardian, яке зауважило, що йде з соцмережі, тому що тут присутні расизм, дезінформація і “ультраправі теорії змови”, а власник платформи “байдужий”.

Британський уряд перестав розміщувати на платформі офіційні платні повідомлення через дезінформацію, яка стосується Британії, а власник ніяк не реагує на неї.

Крім того, колишній ведучий CNN Дон Лемон також заявив, що залишає соціальну медіаплатформу, що належить Маску, про що він повідомив в пості на сайті X.

«Колись я вважав, що це місце для чесних дебатів і дискусій, прозорості та свободи слова, але тепер мені здається, що воно не служить цій меті», – написав Лемон. У березні Лемон заявив, що припинив співпрацю з X незабаром після інтерв’ю з підприємцем-мільярдером.

До цих заяв Маск поставився до всіх цих заяв зверхньо і роздратовано.

Нагадаємо, клуб німецької Бундесліги “Санкт-Паулі” вирішив піти із соцмережі X Ілона Маска. Заява про це з’явилася на офіційному сайті клубу.

“З того часу, як Маск купив Twitter, він перетворив соцмережу X на машину ненависті. Расизм і теорії змов поширюються безперешкодно або навіть курируються. Образи та погрози рідко караються і подаються як свобода вираження думок.

Після своєї перемоги на виборах Дональд Трамп також заявив, що зробить Маска головою нового відомства в уряді. Маск активно підтримував Трампа під час виборчої кампанії, зокрема за допомогою X. Можна припустити, що X просуватиме авторитарний, людиноненависницький та праворадикальний контент під час виборів до Бундестагу і таким чином маніпулюватиме громадським дискурсом.

“Санкт-Паулі” раніше вже обмежив використання X та розмістив політичні заяви на підтримку різноманітності та інклюзивності, щоб протистояти ненависті. Тепер клуб припинить свою діяльність у соцмережі. Обліковий запис більше не використовується. Проте контент за останні 11 років має залишитися, оскільки має історичну цінність”, – йдеться у заяві.

Джерело

Дональд Трамп