Берегова охорона США продовжила стеження за подібними танкерами.
Сполучені Штати почали операцію і вже зараз затримують танкер Olina в Карибському басейні поблизу Тринідаду, пише Reuters з посиланням на джерело. Вказано, що це вже п’яте подібне перехоплення суден за останні тижні в рамках зусиль Вашингтона щодо контролю над експортом венесуельської нафти, повідомив у п’ятницю американський чиновник.
Судно Olina згідно з публічною базою даних судноплавства Equasis, неправомірно плавало під прапором Східного Тимору. Раніше воно випливло з Венесуели та повернулося до регіону, коли його почали захоплювати в п’ятницю.
Згодом видання The Wall Street Journal з посиланням на американських офіційних осіб повідомило, що берегова охорона США затримала танкер і продовжує стежити за іншими подібними суднами. Танкер Olina раніше мав назву «Мінерва М». США наклали на нього санкції за транспортування російської нафти. Як пише WSJ, цей крок, ймовірно, посилить напруженість між Вашингтоном і Москвою через кілька днів після того, як США захопили судно, що вимагало захисту Росії й супроводжувалося російським флотом.
Судно Olina плаває під прапором Східного Тимору. Востаннє воно передавало своє місцеперебування в середині листопада поблизу узбережжя Венесуели.