США не хочуть називати Росію агресором у новій резолюції ООН – Вашингтон може підтримати Москву

США не хочуть називати Росію агресором у новій резолюції ООН – Вашингтон може підтримати Москву 1 Вашингтон пропонує резолюцію, яка прирівнює дії України та РФ у війні.

і Європа влаштували суперечку в ООН і G7 через те, чи слід називати Росію агресором, відповідальним за війну в Україні. Адміністрація Трампа та ЄС запропонували протилежні резолюції ООН в Раді Безпеки та Генеральній Асамблеї в понеділок, в той час як дипломати G7 провели вихідні, торгуючись щодо того, чи буде в спільній заяві, яка має бути оприлюднена групою країн, згадуватися «агресія» Росії проти України чи ні, пише Financial Times.

«Офіційні особи заявили, що без компромісу в останню хвилину США можуть стати на бік Росії та Китаю, щоб запобігти демонстрації підтримки Києва з боку Західної Європи», – зазначає видання.

Голова дипломатії ЄС Кая Каллас вранці вказала, що «російський наратив дуже сильно представлений» у останніх заявах США.

FT зазначає, що прагнення Трампа до швидкого завершення війни, початок двосторонніх мирних переговорів з Росією та ескалація словесної війни з президентом України Володимиром Зеленським перекреслили три роки спільного засудження Заходом вторгнення Москви в лютому 2022 року та жорстокої війни, що послідувала за ним.

До річниці повномасштабного російського вторгнення Україна та ЄС стали співавторами резолюції ООН із засудженням російського вторгнення, яка буде винесена на голосування 193 членами Генеральної Асамблеї в понеділок.

Водночас, за словами двох посадовців, поінформованих про перебіг дискусії, США закликали відкликати цю резолюцію. За словами одного з них, Вашингтон запропонував свій власний текст, який прирівнює дії України до дій Росії і оплакує «трагічну загибель людей у конфлікті між Російською Федерацією та Україною».

«Таке формулювання [США], очевидно, неприйнятне для нас. Це все пов’язано між собою і є частиною більш широкої зміни позиції США», – сказав співрозмовник видання.

Франція, за підтримки європейських союзників, згідно з документом, що потрапив до Financial Times, запропонувала поправку до резолюції США, в якій йдеться про «вторгнення Росії в Україну» і «суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України».

Якщо ця поправка не буде прийнята, більшість європейських країн не проголосують за резолюцію, попередили чиновники, визнавши при цьому, що деякі з них можуть відколотися від позиції ЄС і підтримати США.

Двоє з них додали, що європейські члени знову запропонують цю поправку на засіданні Ради Безпеки у другій половині дня, але зазначили, що на її включення може бути накладено вето з боку Росії та Китаю.

Франція і Великобританія, які є постійними членами Ради Безпеки, що складається з 15 членів, можуть опинитися перед вибором: застосувати право вето, щоб заблокувати резолюцію США, або утриматися і дозволити їй пройти.

G7 також проводить віртуальну зустріч лідерів щодо України, яка має розпочатися у понеділок. Особа, поінформована про переговори, повідомила, що була досягнута «принципова згода» щодо компромісного тексту G7 з цього питання, але згодом Трамп вирішив, що це має залежати від резолюцій ООН.

Минулого тижня США відмовилися погодитися із заявою G7, в якій йшлося про «російську агресію» проти України. Міністр оборони США Піт Хеггет повторив цю позицію на вихідних.

«Чесно кажучи, це дуже складна ситуація», – сказав він в інтерв’ю Fox News Sunday, відповідаючи на запитання, чи «чесно» говорити, що вторглася в Україну.

Водночас Кремль заявив, що «вітає і підтримує» «переформатування» підходу США до Росії.

«Ми дійсно бачимо, що Вашингтон намагається розібратися, що було першопричиною цього конфлікту, і ми сподіваємося, що цей аналіз допоможе зусиллям з його врегулювання», – заявив у понеділок журналістам прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков.

Видання додає, що дипломатичні зусилля, спрямовані на уникнення подальших публічних розбіжностей між США та їхніми європейськими союзниками, припадають на час, коли президент Франції Еммануель Макрон має зустрітися з Трампом у Білому домі в понеділок, що стане першим подібним візитом європейського лідера з часу обрання президента США.

Прем’єр-міністр Великої Британії сер Кейр Стармер також має зустрітися з Трампом у четвер, і Лондон прагне уникнути розпалювання сварки з президентом США заздалегідь.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності