Шенгенська зона — Австрія допускає вступ Румунії та Болгарії

Шенгенська зона — Австрія допускає вступ Румунії та Болгарії 1 Влада Австрії пояснювала вето тим, що занадто багато біженців потрапляє до Австрії через Західні Балкани

Міністр внутрішніх справ Австрії припустив, що Австрія може зняти своє вето на повноправне членство в Шенгенській зоні Румунії та Болгарії після поліпшення охорони кордонів.

Про це повідомляє 9 листопада, у суботу, Euronews.

Заява була зроблена після того, як австрієць Магнус Бруннер, який претендує на посаду єврокомісара з питань міграції, відзначив прогрес Болгарії та Румунії на шляху до того, щоб стати повноправними членами Шенгенської зони.

Протягом останніх двох років Австрія перешкоджала повному прийняттю Румунії та Болгарії до Шенгену, що гарантує вільне переміщення людей і товарів усередині Європейського союзу. Влада Австрії пояснювала це тим, що занадто багато біженців потрапляє до Австрії через Західні Балкани. Минулого року правила були дещо пом’якшені, і став можливий вільний в’їзд і виїзд «повітрям і морем».

За даними австрійського Міністерства внутрішніх справ, ситуація відтоді покращилася, а внаслідок використання права вето Австрія змогла домогтися значних поліпшень у сфері охорони кордонів і повернення мігрантів.

Раніше прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку припустив, що, на його думку, країна зможе повністю увійти до Шенгенської зони до весни 2025 року, а рішення ухвалять до другого туру президентських виборів, який призначено на 8 грудня.

Чолаку зазначив, що процес може бути завершено до грудня, а його реалізація розпочнеться в березні. Ця зміна дасть змогу румунам перетинати сухопутні кордони ЄС без перевірок до літа 2025 року.

На переговорах про розширення Шенгенської зони досягнуто «значного прогресу» повідомив Магнус Бруннер на слуханнях у Європарламенті. Таким чином, угода, схоже, не за горами. Прорив може статися на зустрічі представників країн в Угорщині 22 листопада.

Рішення Ради ЄС про приєднання обох країн до Шенгенської зони було ухвалено в грудні 2023 року. Відтоді обидві держави-члени вжили всіх необхідних заходів для забезпечення безперебійного застосування шенгенських правил з 31 березня 2024 року, зокрема, впровадили пілотні проєкти щодо швидких процедур надання притулку та повернення.

Також між державами-членами вздовж західнобалканського та східно-середземноморського маршрутів, включно з Болгарією, Румунією, Австрією, Грецією, Угорщиною та Словаччиною, було створено регіональну ініціативу зі співробітництва поліції. Це дасть змогу спільно та стабільно розв’язувати пов’язані виклики, зокрема щодо транскордонної злочинності.

Джерело