Після парламентських виборів у Грузії, де правляча партія оголосила себе переможницею, на тлі повного розвороту уряду країни в бік Росії та не надто доброзичливого в багатьох країнах Європи прийому росіян, поїздки до Грузії стали способом показати, що дружба двох країн повертається, а чвари у вигляді війни Росії проти Грузії 2008 року вже не є актуальними. Росіяни кинулися бронювати місця в готелях Грузії на Новий рік, попит на поїздки рекордно зріс.
Про це пише видання Грузія онлайн.
За даними сервісу онлайн-бронювання готелів та апартаментів «Островок», у період новорічних свят (28 грудня – 12 січня) кількість бронювань житла в Грузії зросла вдвічі. Грузія увійшла в топ-5 найпопулярніших зарубіжних напрямків для російських новорічних свят, за кількістю бронювань Грузія поступається тільки Білорусі, Туреччині, Таїланду й окупованій Абхазії.
Аналітики «Островка» пов’язують зростання популярності країни з розширенням авіасполучення з Москви та інших регіонів Росії.
«Відсутність візових обмежень і розширення прямих рейсів роблять логістику максимально простою і зручною, тому ми очікуємо, що попит у цьому напрямі буде тільки збільшуватися», – говорить керуючий директор служби.
Серед російських туристів найбільший попит на міський відпочинок – у Тбілісі та Кутаїсі, на узбережжі – у Батумі, Кобулеті та Урекі, а також у горах – у Степанцмінді (Казбегі) та Гудаурі.
Подорожуючи Грузією, російські туристи найчастіше віддають перевагу чотиризірковим готелям – на них припадає 27% усіх бронювань, готелям без зірок (25%), а також тризірковим готелям (24%) і апартаментам (11%).
Традиційно тури в Грузію популярні у пар – на двох дорослих без дітей припадає більше половини замовлень (55%). Індивідуальні туристи становлять 22% бронювань, сім’ї з дітьми – 16%, дорослі групи з трьох осіб – 7%.
Дані прикордонної служби обох країн вказують, що за дев’ять місяців 2024 року турпотік із Росії до Грузії збільшився на 447,8%.
Раніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі сказала, що той, хто увійде до парламенту, іри увійде до Росії. Але, схоже, Росія вже увійшла в Грузію.
Нагадаємо, Грузія втратить 121 млн євро допомоги через «відхід від демократичних стандартів» та ухвалення закону про «іноагентів». Зокрема, виділення Грузії 121 млн євро заморозили/перерозподілили в червні 2024 року. Водночас не вказується, на які проєкти та напрямки хотіли виділити кошти.