Росія загрожує Європі – НАТО має стати більш обороноздатним – Мерц зробив заяву

Росія загрожує Європі - НАТО має стати більш обороноздатним - Мерц зробив заяву 1 Фрідріх Мерц зазначив, що РФ несе загрозу спільній безпеці в Європі.

З огляду на напружену безпекову ситуацію на східному фланзі Європі необхідно посилювати свою обороноспроможність та оборонну промисловість. При цьому потрібно продовжувати співпрацю зі Сполученими Штатами Америки. Таку заяву зробив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, передає «Укрінформ».

«Ситуація з безпекою у Балтії, на східному фланзі НАТО, залишається дуже напруженою. Агресивний ревізіонізм Росії загрожує не лише безпеці та територіальній цілісності України, а й нашій спільній безпеці в Європі та всьому євроатлантичному регіону», – зазначив Мерц на спільній з президентом Литви Ґітанасом Науседою пресконференції у Вільнюсі,

Тому, за словами канцлера, у Литві базуватиметься ціла німецька бригада військових. Мовляв, це має стати сигналом союзникам, що ФРН разом з партнерами рішуче налаштована захищати територію НАТО від будь-якої агресії.

Мерц підкреслив, що потрібно також збільшити виробничі потужності оборонної промисловості. Остання за його словами, має виробляти «більше для Європи і більше в Європі».

Канцлер Німеччини також зазначив, що союзники в Європі продовжують тісно співпрацювати зі не лише на політичному, а й на військовому рівнях. зокрема йде і про розміщення військ у Європі.

«У цьому плані, на нашу думку, нічого не зміниться. Навпаки, ми також разом сформулюємо наші майбутні цілі на саміті НАТО в Гаазі. І одна з цілей полягає в тому, що ми повинні активізувати спільні зусилля на території Альянсу, аби мати змогу захищатися разом зі ША», – зазначив Мерц.

За словами канцлера, на саміті в Гаазі члени НАТО мають ухвалити важливі рішення для посилення оборонних можливостей Європи. У цьому контексті він згадав, що країни-члени Альянсу планують домовитись про спрямування до 2023 року кожною з держав 3,5% ВВП на оборону, а 1,5% ВВП – на військову інфраструктуру.

«Це дві цифри, до яких ми, на думку федерального уряду, могли би наблизитися. Вони видаються нам розумними і досяжними, принаймні у визначені терміни до 2032 року», – додав Мерц.

Микола Гаврись у статті «5% ВВП на оборону для європейських країн: наскільки така вимога Дональда Трампа є реалістичною» аналізував, як вимога Трампа про 5% ВВП вплине на європейські країни, які звикли до соціальних бюджетів, і чи можуть демократичні держави конкурувати з автократіями у військових витратах.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете.ПрийнятиДетальніше

Політика конфіденційності