Росія нарощує видобуток СПГ

Росія нарощує видобуток СПГ 1 прагне потроїти виробництво СПГ до 2030 року.

Російський проєкт Arctic LNG 2, що перебуває під санкціями, у червні вийшов на рекордні показники видобутку природного газу, що може свідчити про відновлення відвантаження скрапленого газу, пише .

Як повідомило джерело видання, 28 і 29 червня середньодобовий обсяг видобутку на об’єкті, яким керує компанія «Новатек», сягнув 14 мільйонів кубометрів газу — це найвищий показник за весь час існування підприємства.

Хоча збільшення видобутку не завжди означає зростання виробництва скрапленого природного газу (СПГ), історично Arctic LNG 2 підвищував обсяги переробки саме в ті періоди, коли відвантаження було активним. Нагадаємо, у грудні 2023 року, під час запуску об’єкта, середньодобовий видобуток становив 13,7 мільйона кубометрів газу.

Розташований за Північним полярним колом, проєкт Arctic LNG 2 є ключовим елементом амбіцій Росії потроїти обсяг виробництва СПГ до 2030 року. Ці плани зазнали серйозного удару через міжнародні санкції, запроваджені після повномасштабного вторгнення в Україну. Проте, за даними суднового моніторингу Bloomberg, кілька днів тому СПГ-танкер здійснив завантаження, що може свідчити про спроби РФ обійти обмеження.

Упродовж більшої частини червня середньодобовий обсяг видобутку на Arctic LNG 2 становив 8,9 мільйона кубометрів, у травні — 9,4 мільйона, зазначило джерело на умовах анонімності.

Компанія «Новатек», що є найбільшим акціонером Arctic LNG 2 і оператором підприємства, поки не прокоментувала цю інформацію.

Як свідчать дані суднового моніторингу, танкер Iris — раніше відомий як North Sky і внесений до санкційних списків , ЄС та Великої Британії — залишив термінал у неділю. Осадка судна, яку екіпаж вносить вручну, збільшилася, що може вказувати на завантаження газу на об’єкті.

Танкер прямує до арктичного порту Мурманськ, куди має прибути 2 липня.

«Новатек» використовує води поблизу Мурманська для перевантаження СПГ із криголамних суден на звичайні танкери. Також саме там розташований санкціонований плавучий термінал Saam, який раніше застосовувався для зберігання вантажів із Arctic LNG 2.

Джерело