Росіяни фактично відмовились від 30-денного режиму припинення вогню, про яке неодноразово пропонувала Україна. У відповідь європейські партнери працюють над санкціями проти РФ, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц в інтерв’ю Zeit.
«На рівні глав держав та урядів ми домовилися, що зараз ми повинні використати всі можливості. Йдеться про подальші санкції в енергетичному секторі, в банківському секторі, подальші кроки щодо активів і санкції проти фізичних осіб. Ми зараз працюємо над цим з нашими європейськими партнерами», – зазначив Мерц.
У відповідь на питання, чи йдеться про конфіскацію заморожених російських активів, канцлер Німеччини зазначив, що наразі це питання з’ясовують. За його словами, якщо буде спосіб мобілізувати гроші на чистій правовій основі, то Європа це зробить.
«Однак ми також повинні усвідомлювати ризики, які такий крок тягне за собою для європейського фінансового ринку», – додав Мерц.
Нагадаємо, 15 травня у Стамбулі мали відбутися прямі переговори між лідерами України та Росії, однак напередодні Путін затвердив очільником російської делегації у Туреччині свого помічника Владіміра Мединського. У 2022-му він також очолював групу РФ на перемовинах Києва та Москви у Стамбулі. За кілька хвилин до прибуття Зеленського в Анкару, у Кремлі офіційно заявили, що Путін не поїде на переговори.
Водночас головне питання зараз: яким буде результат російської агресії проти України? Запропоновані у Лондоні спецпредставником американського президента «22 дуже конкретні пункти» Келлога щодо врегулювання російсько-української війни передбачають створення 30-кілометрової демілітаризованої зони та юридичне визнання Криму частиною РФ. Що стоїть за візією миру від США пояснює редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна у статті «Як Америка бачить завершення війни Росії проти України. Вперше публікуємо всі «22 пункти Келлога».