Рекордна сума – лист пасажира Титаніка пішов з молотка

    © Henry Aldridge & Son © Henry Aldridge & Son

Арчибальд Ґрейсі відомий тим, що написав один із найяскравіших описів морської катастрофи 1912 року.

Лист, написаний пасажиром, якому вдалося врятуватися після катастрофи “Титаніка”, продали на аукціоні за рекордні £300 тисяч, пише The Guardian.

Пасажир першого класу полковник Арчибальд Ґрейсі є автором книги “Правда про “Титанік”, у якій він описав свій досвід пережитої 15 квітня 1912 року трагедії, що забрала життя 1500 осіб під час подорожі судна до Нью-Йорка.

Лист-картка датований 10 квітня 1912 року — днем, коли він піднявся на борт, і має поштові штемпелі Квінстауна (11 квітня о 15:45) та Лондона (12 квітня).

“Це чудовий корабель, але я зачекаю до кінця своєї подорожі, перш ніж скласти остаточну думку про нього”, — йдеться у листі

Лот продали на аукціоні Henry Aldridge and Son у місті Девізес, графство Вілтшир, за суму, що у п’ять разів перевищила очікувані £60 тисяч. За даними аукціонного дому, це найвища ціна, яку коли-небудь було заплачено за лист, написаний на борту “Титаніка”.

Листи від пасажирів рівня Ґрейсі, які вижили у кораблетрощі, надзвичайно рідко з’являються на ринку  і цей предмет досі ніколи не виставлявся на продаж.

Продала артефакт родина чоловіка, який був знайомий із Ґрейсі і отримав лист у готелі “Валдорф” у Лондоні.

Він містить наступний текст:

“Корабель “Океанік” для мене мов старий друг: хоча він і не має тієї розкоші та розмаїття розваг, як цей великий корабель, я сумую за його надійністю в морі та елегантністю, що нагадує яхту. Щиро дякую тобі за теплі побажання перед моїм від’їздом. Бажаю тобі успіхів і щастя. Арчибальд Ґрейсі.”

У аукціонному домі Henry Aldridge and Son зазначили, що книга Ґрейсі “Правда про “Титанік” є “одним із найдетальніших описів подій тієї ночі”.

“Неможливо переоцінити рідкісність цього лота: він написаний одним із найвідоміших пасажирів з тих, кому пощастило вижити, містить чудовий матеріал і виконаний на найрідкіснішому носії — листівці. Це справжній музейний експонат найвищого класу.”

Джерело