Путін хоче тимчасового управління в Україні – у Білому домі відповіли
Відповідь була не на користь очільника Кремля.
Напередодні президент країни-терористки Владімір Путін, який не втомлюється розповідати про нелегітимність української влади, запропонував розглянути можливість запровадження в Україні «тимчасового управління» під егідою ООН та низки держав «для проведення виборів та подальших переговорів про мир». Таку заяву очільника РФ вже прокоментували у Білому домі, передає Reuters.
Так, у відповідь на питання щодо заяви Путіна, представник Ради національної безпеки Білого дому наголосив, що управління в Україні визначається її Конституцією та народом країни. З боку України Reuters не отримало коментарів на момент публікації відповідного матеріалу.
Зазначимо, що у США також лунали тези про те, що в Україні нібито потрібно провести президентські вибори, навіть попри те, що у країні вирує війна. Зокрема, спецпредставник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф в інтерв’ю скандальному журналісту Такеру Карлсону заявив, що проведення президентських виборів в Україні є необхідним кроком, і українське керівництво погодилося з цим.
Своєю чергою президент України Володимир Зеленський заявляв, що після закінчення війни в Україні скасують воєнний стан, і лише після цього відповідно до українського законодавства відбуватимуться вибори. Водночас він наголосив, що ніхто нічого спеціально відтерміновувати не буде.
Вибори в Україні — це не просто політичний процес, це справжній виклик. Держава повинна бути готовою до їхнього проведення, хоч би коли вони відбулися. Безпека, оновлення списків виборців, голосування військових і мільйонів переселенців — усе це питання, які доведеться вирішувати. Чи готова держава до організації виборів? Як забезпечити чесне волевиявлення в умовах, коли виборчі дільниці зруйновані, а мільйони українців розпорошені по світу? Чи можна проводити вибори в умовах припинення вогню, а не сталого миру? У статті «Що може піти не так: виклики для організації майбутніх виборів» аналітик ГО «ОПОРА» Костянтин Донченко аналізує ймовірні ризики та шляхи їхнього подолання.