Протистояння між США та Китаєм — Америка планує можливий конфлікт
Американське командування занепокоєне, що кампанія в Ємені призведе до скорочення озброєнь, необхідних для стримування Китаю.
Американське командування, яке планує можливий конфлікт з Китаєм, все більше стурбоване тим, що Пентагону незабаром доведеться перекидати високоточну зброю великої дальності зі складів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні на Близький Схід, кажуть представники Конгресу. Це пов’язано з тим, що США використовують велику кількість боєприпасів для бомбардування Ємену за наказом Трампа, зазначають кореспонденти The New York Times.
Готовність США в Тихоокеанському регіоні також страждає через розгортання Пентагоном військових кораблів і авіації на Близькому Сході після початку війни між Ізраїлем і Газою в жовтні 2023 року, а також після атак єменських повстанців-хуситів на судна в Червоному морі на підтримку палестинців, зазначають посадовці.
Американські кораблі, літаки та військовослужбовці працюють у режимі високого навантаження, що ускладнює навіть базове технічне обслуговування.
Кілька помічників Трампа, зокрема міністр оборони Піт Гегсет і заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі, заявили, що Сполучені Штати повинні пріоритетно зміцнювати свої сили в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, щоб стримувати Китай, який швидко нарощує свою армію і ядерний арсенал.
Ці посадовці стверджують, що американська військова підтримка України в її захисті від Росії та десятиліття воєнних кампаній на Близькому Сході та в Афганістані забрали важливі ресурси з Азії. Якщо Ізраїль атакує іранські об’єкти зі збагачення ядерної енергії в найближчі місяці й розпалить війну на Близькому Сході, адміністрація Трампа майже напевно виділить більше американських військових ресурсів у регіон.
“Але американські військові намагаються збалансувати ресурси, бомбардуючи підтримуваних Іраном бойовиків-хуситів в Ємені. За словами американських чиновників, лише за перші три тижні Пентагон використав боєприпасів на суму близько 200 мільйонів доларів. Вони додали, що витрати набагато більші — на цей час вони перевищують 1 мільярд доларів — якщо брати до уваги операційні витрати й витрати на персонал”, — зазначають кореспонденти.
Але представники Пентагону на закритих брифінгах повідомили союзникам, законодавцям і їхнім помічникам, що американські військові досягли лише обмеженого успіху у знищенні величезного арсеналу ракет, безпілотників і пускових установок хуситів.
Високопоставлений чиновник Міністерства оборони нещодавно заявив помічникам конгресменів, що ВМС і Індо-Тихоокеанське командування “дуже стурбовані” тим, як швидко військові витрачають боєприпаси в Ємені, повідомив один з чиновників Конгресу.
Загальні запаси боєприпасів ВМС вже були значно нижчими за цільові показники ще до того, як президент Джо Байден вперше віддав наказ американським військовим атакувати хуситів півтора року тому, щоб спробувати зупинити їхні напади на комерційні судна в Червоному морі.
Нагадаємо, що адміністрація президента США Дональда Трампа застерегла Китай від примусової зміни статус-кво в Тайванській протоці після того, як Пекін розпочав масштабні військові навчання у водах і повітряному просторі навколо Тайваню.