Проблеми російської економіки ‒ війна, корупція і дефіцит робочої сили – звіт ISW

Проблеми російської економіки ‒ війна, корупція і дефіцит робочої сили – звіт ISW 1 РФ скорочує свої резерви і збільшує витрати на війну, що підриває її економіку.

Російська економіка зазнає дедалі сильнішого тиску через значні витрати на війну проти України, дефіцит робочої сили, корупцію та неефективність оборонно-промислового комплексу.

Такі висновки містяться в останньому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Там нагадали, що витратила понад 200 мільярдів доларів на військові дії в Україні, а з лютого 2022 року її втрати становлять щонайменше 700 тисяч військових убитими та пораненими. За останній період середні щоденні втрати складають близько 1000 солдатів.

Також Український центр протидії дезінформації 9 грудня повідомив, що ліквідні активи Фонду національного добробуту Росії скоротилися з 140 мільярдів доларів у лютому 2022 року до 53,8 мільярда на початок грудня 2024 року. Для покриття бюджетного дефіциту Росія дедалі більше використовує резерви в китайських юанях та продає золото.

Згідно з даними, третину російського національного бюджету на 2025-2027 роки спрямують на оборонні витрати. Експерти відзначають, що такий розподіл ресурсів відображає пріоритетність війни на шкоду економічній стабільності.

Експерти зазначають, що проблеми в Росії посилюються через масштабну корупцію. Зокрема генеральний прокурор Росії Ігор Краснов заявив, що у 2024 році кількість корупційних злочинів, зокрема хабарництва, зросла на 30% порівняно з попереднім роком. За цей період понад 30 тисяч чиновників притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення.

Аналітики додали, що поєднання економічного тиску, корупції, дефіциту робочої сили та неефективності оборонної промисловості призведе до ще більших витрат для Росії.

“Це може підірвати її здатність підтримувати оборонний сектор, зберігаючи при цьому економічну стабільність”, ‒ підсумували в ISW.

Нагадаємо, Центробанк Росії вирішив не продавати валюту, щоб стабілізувати рубль і пригальмувати інфляцію, воліючи впливати на економіку через ключову ставку.

Джерело