Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відрядив директора служби зовнішньої розвідки Моссад Давида Барнеа на переговори про припинення вогню в Катар, пише Politico із посиланням на канцелярію Нетаньягу.
До Катару також вирушать голова ізраїльської служби внутрішньої безпеки «Шин-Бет» і військові та політичні радники. Офіс Нетаньяху заявив, що рішення було прийнято після зустрічі з міністром оборони, керівниками служб безпеки і переговірниками «від імені попередньої і наступної адміністрацій США».
Офіс також опублікував фотографію, на якій Нетаньяху зображений з новим спеціальним посланником новообраного президента Дональда Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом, який цього тижня перебував у Катарі.
США прагнуть укласти угоду до інавгурації обраного у листопаді президента Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня.
Глава Моссаду неодноразово брав участь у переговорах, однак безрезультатно.
За 15 місяців війни вдалося досягнути лише одного перемир’я. Воно було короткостроковим і відбулося в перші тижні бойових дій. Відтоді переговори за посередництва США, Єгипту та Катару неодноразово заходили в глухий кут.
Наразі обговорюється поетапне припинення вогню, причому Нетаньягу сигналізує, що він готовий лише до першого етапу – часткового звільнення заручників в обмін на тижневе припинення бойових дій.
ХАМАС наполягає на повному виведенні ізраїльських військ, а Нетаньяху – на позбавленні ХАМАС здатності воювати в Газі.
Сім’ї близько 100 заручників, які досі утримуються в Газі після захоплення під час нападу бойовиків 7 жовтня 2023 року, вимагають від Нетаньяху укласти угоду і повернути їхніх близьких додому.
У суботу ввечері в Тель-Авіві ізраїльтяни знову зібралися на мітинг.
Виявлення тіл двох заручників минулого тижня посилило побоювання, що час спливає. ХАМАС, у свою чергу, заявив, що після місяців запеклих боїв він не впевнений, хто з них живий, а хто мертвий.
«Поверніться з угодою, яка забезпечить повернення всіх заручників, аж до останнього: живих для реабілітації, а загиблих для належного поховання на батьківщині», – йдеться в заяві групи, що представляє сім’ї деяких заручників.
Державний секретар США Ентоні Блінкен цього тижня заявив, що угода «дуже близька» і він сподівається завершити її до того, як передасть дипломатичне відомство новій адміністрації Трампа. Але американські чиновники вже висловлювали подібний оптимізм кілька разів упродовж минулого року.