Принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман пропустить G20 у Ріо – стан здоров’я чи інші причини?

Королівська родина досить близька до Путіна і підтримує з ним теплі стосунки

Спадкоємний принц Мухаммед бін Салман, фактичний правитель Саудівської Аравії, вирішив не відвідувати саміт G20, який відбудеться наступного тижня в Ріо-де-Жанейро.

Про це повідомив Bloomberg.

Можливою причиною називають те, що більш ніж 14-годинний переліт зі столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяда до бразильського міста може посилити хронічне захворювання вушного каналу, на яке страждає 39-річний принц, широко відомий як МБС. За словами співрозмовника видання, який попросив не називати його імені через делікатний характер питання, у минулому саудівський лідер стикався із закупоркою і запаленням вуха, які тривали кілька днів після далеких авіаперельотів. Раніше він уже скасовував закордонні поїздки в останню хвилину, зокрема державний візит до Японії цього року, коли його 88-річний батько, король Салман бін Абдулазіз, проходив лікування від запалення легенів.

Офіційний представник уряду Саудівської Аравії відмовився від коментарів.

Принц Мухаммед обіймає посаду прем’єр-міністра і керує повсякденними справами королівства з огляду на крихке здоров’я саудівського монарха. Минулого року він був присутній на саміті G20 у Нью-Делі.

Однак на рішення принца, можливо, вплинуло те, що на саміті не буде російського Володимира Путіна. Міг вплинути і той факт, що президентські повноваження Джо Байдена закінчуються через два місяці, а отже, обговорювати якісь питання не доводиться.

МБС, який підтримує теплі стосунки з Дональдом Трампом, був одним із перших світових лідерів, які зателефонували обраному президенту США, щоб привітати його одразу після перемоги на виборах на початку цього місяця.

Королівська сім’я також близька до Путіна. Росія і Саудівська Аравія, що входять до п’ятірки найбільших світових виробників нафти, продовжують спільно працювати над регулюванням пропозиції на ринку в рамках коаліції ОПЕК+, яку вони очолюють.

Відомо, що Путін привітав принца Мухаммеда під час саміту G20 у Буенос-Айресі 2018 року, коли саудівський правитель зазнав остракізму з боку багатьох західних лідерів після вбивства оглядача Washington Post Джамаля Хашоггі в саудівському консульстві в Стамбулі.

США та їхні союзники відтоді відійшли від справи Хашоггі, з огляду на політичну та економічну вагу королівства і його дедалі помітнішу роль у світових фінансах. Кронпринц запустив свій багатотрильйонний генеральний план, відомий як Vision 2030, щоб відкрити колись ультраконсервативну і загадкову країну, знизити її залежність від нафти і вивести в число 10 провідних світових економік.

Нагадаємо, фактичний правитель королівства Саудівська Аравія бачить можливість відродити зусилля, що давно зайшли в глухий кут, і укласти ключовий пакт про безпеку зі Сполученими Штатами. Очікується, що Трамп, команда якого розробила угоди Авраама, що відкрили дипломатичні зв’язки між Ізраїлем і низкою арабських країн, приділить значну увагу розширенню цих зв’язків на Саудівську Аравію.

Якщо він зможе розблокувати мирний договір Ізраїлю з королівством, це забезпечить політичну підтримку у Вашингтоні, щоб поширити парасольку безпеки США на Саудівську Аравію. Це дозволить їй зосередитися на економіці та зменшити побоювання щодо будь-яких потенційних загроз з боку Ірану.

Джерело

BloombergДжо БайденДональд ТрампРосіяСША