Пряма загроза стабільності у світі – так Рютте назвав нрощення Китаєм ядерного потенціалу

На думку Марка Рютте, не варто бути наївними щодо Китаю.

Плани Китаю наростити свій ядерний потенціал до 1000 боєголовок до 2030 року – це пряма загроза не лише для територій НАТО, а й загалом для стабільності у світі. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Марк Рютте в інтерв’ю CBS News.

«Так. Це пряма загроза стабільності в усьому світі, в тому числі й на території НАТО, безумовно. У них зараз більше кораблів у плаванні, ніж у Сполучених Штатів. У нас є проблема, у Сполучених Штатів, які є членами НАТО, у Канади, які є членами НАТО, у європейських членів НАТО, що ми не виробляємо достатньо оборонної промислової продукції. Ми виробляємо за рік стільки боєприпасів, скільки Росія виробляє за три місяці. Для порівняння, Росія має лише 5% економіки НАТО. Отже, ми в 20 разів більші, загальна економіка НАТО, ніж Росія, а Росія виробляє в чотири рази більше боєприпасів, ніж усе НАТО виробляє за рік», – заявив Рютте у відповідь на питання журналістки, чи є прямою загрозою для Альянсу збільшення ядерного потенціалу КНР. 

Генсек НАТО назвав ситуацію «абсолютним божевіллям». За словами Рютте, він обговорював із президентом США та іншими вищими керівниками Сполучених Штатів та Європи, що необхідно не лише збільшувати видатки на оборону, а й розширити саме оборонне промислове виробництво. Це, зокрема, додав генсек Альянсу, включає в себе скорочення «бюрократичної тяганини як в США, так і тут, в Європі».

Рютте додав, що ядерний потенціал Китаю створюється для стримування чи з іншою метою. Але при цьому наголосив, що не варто бути наївними щодо КНР.

«Нарощування їхніх збройних сил відбувається неймовірними темпами. І коли ми говоримо про Україну, і про те, щоб привести Україну до довготривалого миру, міцного миру, давайте не забувати, що Росія співпрацює з Північною Кореєю, Китаєм та Іраном. І що, зрештою, є лише одна аудиторія, яка спостерігає за тим, що з цього вийде. Це перший секретар Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін. І він оцінюватиме, коли буде укладена угода по Україні, хто вийде переможцем: Захід чи Росія? І якщо це Росія, то він буде думати про свої територіальні претензії в Індо-Тихоокеанському регіоні. А ми знаємо, що вони у нього є. Візьміть хоча б Тайвань тощо. Отже, існують великі ризики, і саме тому ми повинні привести Україну до тривалого миру, щоб Путін більше ніколи не спробував це зробити», – додав Рютте.

Зазначимо, що раніше у Китаї заявляли, що усі країни, які мають ядерну зброю повинні підтримувати баланс та діяти виважено, адже «у ядерній війні переможців не буде». Принаймні таким чином, там коментували чергові ядерні погрози президента країни-терористки Владіміра Путіна. 

Щоправда, ЗМІ ще минулого року зауважували, що Китай вів «дипломатичний наступ» на американську ядерну політику, в той час, як сам стрімко розширював власний ядерний потенціал.

Джерело

ІранКитайНАТОРосіяСША