Президенту Південної Кореї Юн Сок Йолю можуть заборонити виїзд з країни
Поліція в Південній Кореї розглядає питання про заборону на виїзд з країни для президента Юн Сок Йоля. Таке обмеження розглядають в рамках розслідування справи про державну зраду президента, а також через інші звинувачення, пов’язані з оголошенням воєнного стану в країні, передає Yonhap.
«На першому місці стоїть збір необхідних матеріалів… Ми приймаємо рішення на основі всебічного розгляду, включаючи можливість того, що він покине країну», – зазначив представник поліції під час пресбрифінгу у відповідь на запитання, чому Юн Сок Йолю досі не оголосили заборону на виїзд.
Відповідаючи на питання про можливість арешту Юна без ордера, чиновник сказав, що це можливо, якщо будуть дотримані відповідні вимоги. Поліція також не виключає особистого допиту президента.
«Немає ніяких людських або фізичних обмежень для суб’єкта розслідування», – заявив під час брифінгу начальник Національного управління розслідувань при Національному поліцейському агентстві Ву Чон Су.
Поліція створила спеціальну групу зі 150 слідчих, які займаються цією справою. Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) звернулося до поліції та прокуратури з проханням передати справу до CIO. При цьому вони посилалися на сумніви щодо «справедливості», що випливають з їхніх стосунків з фігурантами розслідування.
Напередодні прокуратура Південної Кореї оголосила президенту Юн Сок Йолю підозру у державній зраді та зловживанні владою. Перед тим прокуратура вже заарештувала колишнього міністра оборони Кім Йон Хьона за його ймовірну роль у оголошенні президентом воєнного стану.
3 грудня Юн запровадив надзвичайний стан для протистояння «антидержавними силами» та політичним опонентам. Однак через шість годин, після відмови парламенту схвалити указ, він скасував своє рішення. Згодом він вибачився перед громадянами за своє рішення, однак відмовився йти у відставку, попри сильний політичний тиск, зокрема з боку членів його власної правлячої партії.
Питання про імпічмент Юн Сук Йоля виносили на голосування парламенту, однак більшість депутатів від його консервативної партії бойкотували голосування.