Президент Венесуели Мадуро радіє депортації мігрантів із США
Однак емігранти в жаху від перспективи повернення додому: вони покинули країну через переслідування і бідність.
Президент Венесуели Мадуро, легітимність якого не визнають демократичні країни світу, включно з Україною, дуже зрадів рішенню Трампа щодо депортації мігрантів, яке той уже почав втілювати в дію, та покликав емігрантів назад, до Венесуели.
«Венесуела чекає на повернення своїх громадян додому після того, як президент США Дональд Трамп вжив заходів щодо посилення імміграційної політики», – заявив венесуельський лідер Ніколас Мадуро, передає Euronews.
Його слова прозвучали після того, як Білий дім і Митно-прикордонна служба США оголосили, що застосунок CBP One більше не використовуватимуть для прийому мігрантів у країну.
Я завжди кажу: «Мої дорогі брати і сестри-мігранти, Венесуела чекає на вас», – сказав Мадуро.
«Усі повернуться, і ми зможемо бути щасливими на цій землі – працювати й обіймати одне одного. Ви повернете собі найсвященніше право – право на вечірку», – нагадав президент Венесуели.
Додаток CBP One дозволив майже мільйону людей в’їхати до США з січня 2023 року. Однак після церемонії інавгурації Трампа тисячі прохачів отримали повідомлення, що всі зроблені через CBP One записи на прийом до імміграційної служби скасовано.
У 2018 році уряд Венесуели запустив програму повернення мігрантів до Венесуели під назвою «План повернення на батьківщину».
Відтоді уряд Мадуро періодично відправляв чартери з мігрантами з інших країн Південної Америки і навіть зі США, коли 2023 року після багаторічної перерви поновилися прямі депортаційні рейси.
Однак емігранти в жаху від перспективи повернення додому: на багатьох із них чекає політичне переслідування за участь у протестах проти Мадуро або навіть тюремне ув’язнення. Крім того, навіть нелегке життя мігранта порівняно з рівнем життя у Венесуелі здається райським.
Нагадаємо, Мадуро був приведений до присяги на третій термін на початку цього року, але опозиція країни і Європейський союз не визнали його переобрання і заявили, що він не володіє легітимністю демократично обраного президента. Його звинувачують у підтасовуванні голосів.
США також засудили «фіктивні» вибори і запровадили нові санкції проти Каракаса, зокрема, збільшивши винагороду до 25 мільйонів доларів (23,9 млн євро) за будь-яку інформацію, що допоможе заарештувати Мадуро.
За час десятирічного правління Мадуро мільйони венесуельців були змушені покинути країну. Країна зіткнулася з політичною та економічною кризою, гострою нестачею життєво важливих ресурсів, таких як продовольство, медикаменти та електрика.