Багатовікове міжнародне морське право має бути оновлене, щоб заборонити пошкодження підводної інфраструктури, такої як кабелі та трубопроводи, заявив міністр юстиції Естонії в інтерв’ю агентству Reuters після того, як цього тижня знову було пошкоджено кабелі, що з’єднують її з Фінляндією.
26 грудня фінська влада затримала судно, що перевозило російську нафту в Балтійському морі, за підозрою в тому, що воно спричинило виведення з ладу підводного силового кабелю, який з’єднує Фінляндію та Естонію днем раніше, а також пошкодило або розірвало чотири лінії інтернету.
Уряд Естонії вирішив звернутися до Міжнародної морської організації з проханням оновити морське право, яке, за його словами, наразі не стосується підводних пошкоджень.
“Ми зацікавлені в тому, щоб підштовхнути міжнародне морське співтовариство до зміни або модернізації міжнародного морського права”, — сказала в інтерв’ю міністр юстиції Лійса Пакоста.
Вона додала, що внесення ясності в законодавство щодо того, як країни мають поводитися у випадках підводного пошкодження, “мінімізує” можливість того, що будь-які суперечки дійдуть до міжнародного суду.
Раніше ми повідомляли, що військово-морські сили Естонії сьогодні, 27 грудня, відправили патрульне судно Raju на захист підводного електрокабелю Estlink 1, який з’єднує Естонію з Фінляндією — після того, як був виведений з ладу кабель Estlink 2. Судно перебуватиме в активному контакті з ВМС та прикордонною службою Фінляндії та діятиме на основі взаємного узгодження.