Понад сотню жінок зґвалтували та вбили в одному з міст ДР Конго – як це сталося

Коли Гому почало захоплювати підтримуване Руандою групування, місто занурилося в хаос.

Минулого понеділка, 27 січня, у Гомі, що в Демократичній Республіці Конго, сотні ув’язнених втекли із в’язниці, коли повстанське угруповання М23 почало захоплювати місто. Під час втечі від 165 до 167 жінок зазнали ґвалтувань з боку чоловіків-ув’язнених, а потім були спалені за живо, передає BBC з посиланням на внутрішній документ ООН.

Зокрема, у звіті вказано, що більшість жінок, які зазнали нападу, були вбиті, коли ув’язнені підпалили в’язницю. У BBC зазначили, що не змогли перевірити ці повідомлення.

Гома – це місто із населенням у понад мільйон людей. Його захопили після того, як підтримуване Руандою угруповання М23 стрімко просунулися через схід ДР Конго. Повідомляється, що після захоплення місто занурилося в хаос. Там на вулицях лежали тіла, а над будинками літали ракети.

За даними ООН, під час боїв загинуло щонайменше 2,9 тисячі людей. Вже поховали  2 тисячі, ще 900 – досі перебувають у моргах міста.

Раніше цього тижня повстанці оголосили про припинення вогню з гуманітарних міркувань. Однак, за повідомленнями джерел BBC, 5 лютого М23 розпочав новий наступ та захопив шахтарське місто Ньябібве.

Ньябібве розташоване приблизно за 100 км від Букаву – другого за величиною міста на сході ДР Конго. Останнє, згідно з повідомленнями, було метою наступу повстанців. Конголезька влада залучила сотні цивільних добровольців для захисту Букаву.

Тим часом Малаві оголосила про початок підготовки до виведення своїх миротворчих сил з країни. Це сталося після того, як у боях навколо Гоми загинули троє солдатів миротворчого контингенту Малаві.

Вони входили до складу південноафриканських сил, очолюваних ПАР. Попри те, що 14 південноафриканців загинули, президент Сиріл Рамафоса пообіцяв залишити свої війська в країні.

У Гомі, де жителі пристосовуються до життя під владою М23, побоюються спалаху холери.

Раніше повідомлялося, що згідно з витоком файлів поліції Китаю, з 2014 року у китайській провінції Сіньцзяні заарештували та ув’язнили сотні тисяч уйгурських жінок, включно з релігійними лідерами. При чому деяких літніх жінок затримали за звичаї, що мали місце десятиліття тому.

Джерело

КитайООН