Політична криза в Австрії – три центристські партії готові створити коаліцію

Лідер Консервативної партії впевнений у тому, що коаліцію буде сформовано.

Після майже п’яти місяців політичного глухого кута три найбільші центристські партії Австрії в парламенті в суботу натякнули, що вони близькі до угоди про формування коаліційного уряду.

Про це повідомляє Euronews.

У разі остаточного рішення цей крок об’єднає консервативну Австрійську народну партію (АНП), соціал-демократів (СДПА) і ліберальну NEOS – Нова Австрія та відкине в бік ультраправу Австрійську партію свободи (АПС), яка перемогла на вересневих національних виборах, набравши майже 29% голосів.

У заяві лідера АНП Крістіана Штокера йдеться про те, що він упевнений у тому, що коаліція буде сформована.

«Я абсолютно впевнений, що завдяки знайденим спільним позиціям нам вдасться укласти угоду про коаліційний уряд», – йдеться в заяві.

Раніше лідер ультраправих Герберт Кікль оголосив, що його зусилля з формування коаліційного уряду з консервативною партією зазнали краху після взаємних докорів – уже вдруге.

Перші переговори провалилися в січні, що призвело до відставки канцлера Карла Нехаммера з консервативної Народної партії та призначення тимчасового канцлера Александра Шалленберга.

Президент Александр Ван дер Беллен доручив Кіклю сформувати новий уряд після того, як спроби інших партій створити правлячий альянс без його Партії свободи зазнали краху.

Однак тижні напружених переговорів із консервативною Австрійською народною партією і ці переговори зазнали поразки.

Однак тижні напружених переговорів із консервативною Австрійською народною партією і ці переговори зазнали поразки.

У листі президенту, опублікованому АПС, Кікль заявив, що партії не змогли домовитися про те, як прояснити спірні моменти політики і як розподілити роботу різних міністерств. Кікль закликав до проведення нових виборів, заявивши, що «Австрія не може втрачати часу».

Для Австрії політична ситуація, що склалася, безпрецедентна, оскільки переговори про формування уряду ніколи не займали стільки часу. Крім того, країна стикається із занепадом економіки, зростанням безробіття і триваючою рецесією, що робить створення стабільного уряду вкрай важливим.

Антиімміграційна партія Кікля, яка виступає проти підтримки України з боку ЄС і санкцій проти Росії, перемогла на парламентських виборах в Австрії у вересні з 28,8 % голосів, відсунувши на друге місце Народну партію тодішнього канцлера Карла Нехаммера.

Але в жовтні Ван дер Беллен надав спочатку Нехаммеру шанс сформувати новий уряд після того, як його партія заявила, що не піде в уряд із Партією свободи під керівництвом Кікля. Інші партії також відмовилися працювати з АПС.

Нагадаємо, посол Австрії в Україні Арад Бенкьо заявив, що Відень готовий допомогти в організації мирних переговорів. Про це повідомляє РБК-Україна.

«Австрія, як нейтральна країна, запропонувала свої послуги в якості приймаючої сторони переговорів між залученими сторонами. Важливо зазначити, що Австрія також є місцем розташування 52 міжнародних організацій, зокрема 18 організацій системи ООН», – зазначив дипломат. За його словами, Україна та ЄС мають бути безумовно залучені до процесу.

Відень як столиця нейтральної країни завжди був готовий прийняти майбутні мирні переговори. Там був саміт між Брежнєвим і Картером 1979 року, Кеннеді і Хрущовим 1961 року.

Джерело

ООНРосія