Під час похорону Папи Римського Франциска, який відбудеться 26 квітня, безпеку забезпечуватимуть, у тому числі за допомогою систем протидії безпілотним літальним апаратам, винищувачам Eurofighter та есмінця, пише ANSA. У Римі цього дня очікується 170 делегацій, а на повну силу заходи охорони почнуть працювати якраз після прибуття президента США Дональда Трампа з дружиною Меланією Трамп.
Трамп із першою леді США зупиняться у резиденції американського посла в Італії. Тому район Паріолі, де вона розташована, перебуватиме під особливим наглядом. З півночі почне діяти “зелена зона” з жорсткими заходами, включаючи заборону на демонстрації та перевезення небезпечних вантажів. Переважна більшість представників влади прибуде і поїде 26 квітня, що зробить управління безпекою ще більш “делікатним”.
На похороні планується задіяти тисячі поліцейських. До Риму прибуде підкріплення з інших регіонів країни. Також до забезпечення безпеки залучать три тисячі добровольців. Своєю чергою Міністерство оборони забезпечить розгортання систем захисту від безпілотників, винищувачі Eurofighter у бойовій готовності та есмінець біля узбережжя міста Фьюмічіно.
Територія площі Святого Петра буде “надійно посилена”. Міський квартал навколо базиліки буде поділено на п’ять зон безпеки. На будинках будуть розміщені сапери, будуть присутні кінологи, річкова поліція для патрулювання Тибру та набережних, а також підрозділи пожежної бригади для протидії ядерній, бактеріологічній, хімічній та радіологічній загрозі. Крім того, планують задіяти “базуки” для захисту від безпілотників, здатні придушувати радіохвилі у разі виявлення несанкціонованих літальних апаратів.
Щоб потрапити на площу, віряни повинні будуть пройти через ворота, що охороняються, з металошукачами. А ті, хто не зможе потрапити на площу, зможуть стежити за ходом служби з великих екранів, які розташують уздовж вулиці Кончіліаціоне, на площах П’яцца П’я та П’яцца Рісорджіменто. На площі працюватимуть 11 передових медичних пунктів, а службу швидкої допомоги посилять 52 додатковими автомобілями. На похороні очікується понад двісті тисяч вірян, і вже 500 автобусів забронювали місця на парковці.
Максимальну увагу також приділять району Санта-Марія-Маджоре, куди труна з тілом Папи Франциска прибуде у складі похоронної процесії. Остання в пішому темпі подолає близько шести кілометрів, перетинаючи вулиці історичного центру Риму і проходячи через символічні місця, такі як Колізей. За труною слідуватиме невелика процесія автомобілів кардиналів, а віряни зможуть спостерігати за процесією через бар’єри, встановлені вздовж маршруту.
Папа Римський Франциск помер уранці 21 квітня на 89-му році життя. У лютому його госпіталізували із двосторонньою пневмонією. Він тривалий час був на апараті штучної вентиляції легень. Нарешті він почав одужувати і повернувся до своїх апартаментів у Ватикані.
Конклав для обрання нового Папи зазвичай відбувається між 15 і 20 днями, коли офіційно Ватикан не має чинного понтифіка. Для обрання наступного глави Святого Престолу потрібні дві третини голосів кардиналів плюс один. Коли виборці завершують процедуру, із труби Сикстинської капели йде білий дим. ЗМІ вже назвали імена п’ятьох претендентів на Святий престол.