Підтримка Ізраїлю в США — вона може змінитися під впливом партійних інтересів

Ізраїль може опинитися в такій самій ситуації, як Україна: його підтримка буде залежати від результатів виборів у США.

І Дональд Трамп, і пропалестинські ліві демократи хотіли б перетворити підтримку Ізраїлю на партійне питання. Якщо їм це вдасться, наслідки для Ізраїлю можуть бути далекосяжними.

Підтримка Ізраїлю є однією з небагатьох тем в американській політиці, де немає чітких партійних ліній поділу між демократами та республіканцями. Основою відносин між Ізраїлем і США традиційно було те, що обидві партії підтримують Ізраїль, враховуючи як його геополітичну цінність як союзника на Близькому Сході, так і значення для внутрішньої політики США, зазначає Ноа Фельдман, колумніст Bloomberg Opinion та професор права Гарвардського університету.

Але поразка Гарріс з невеликим відривом спричинить боротьбу серед демократів щодо того, чи варто партії відходити від своєї традиційної проізраїльської позиції. (Поразка Трампа, ймовірно, не призведе до такого ж політичного самоаналізу серед республіканців, оскільки малоймовірно, що багато антитрампівських виборців мотивовані насамперед ізраїльською політикою).

Дехто, особливо з лівої частини Демократичної партії, стверджуватиме, що Гарріс заплатила ціну за підтримку Ізраїлю адміністрацією Байдена після подій 7 жовтня 2023 року (коли ХАМАС атакував Ізраїль).

“Трамп хотів би, щоб Демократична партія змінила свою політику щодо Ізраїлю в бік більшої підтримки палестинців. Протягом кількох років він закликає американських євреїв голосувати за республіканців через їхню підтримку Ізраїлю, хоча цю позицію значною мірою підтримує лише ортодоксальна єврейська громада”, — пише колумніст.

Пропалестинські прихильники на лівому крилі Демократичної партії також хотіли б бачити такий результат. Така зміна ознаменувала б перемогу тих, хто вважає, що США повинні переглянути свої багаторічні відносини з Ізраїлем у сфері безпеки.

“Найгіршим результатом для єврейської держави був би розкол у США щодо того, чи має Ізраїль право на існування”, — додає Фельдман.

Нагадаємо, що адміністрація Байдена та Ізраїль вперше майже за рік різно розійшлися у поглядах на те, як боротися з “Хезболлою”. За кілька днів до початку повітряних ударів Ізраїля по “Хезболлі” американські чиновники попередили ізраїльський уряд, що така стратегія, швидше за все, прискорить наближення регіону до війни. США заявили Ізраїлю, що дипломатичне врегулювання з “Хезболлою” все ще можливе, але військова кампанія може зруйнувати ці зусилля.

Ізраїль все одно пішов далі. Ізраїльські чиновники не відкидали прагнення Вашингтона до дипломатичної угоди, але вони не погоджувалися з тим, як її досягти.

 

 

Джерело

BloombergДжо БайденДональд ТрампІзраїльКамала ХаррісСША