Переговори України та Росії про мир — для Києва головними будуть не території, а гарантії безпеки — новини Україна

Переговори України та Росії про мир — для Києва головними будуть не території, а гарантії безпеки — новини Україна 1 Ймовірно, Київ застосовує такий підхід, аби виправдати будь-яку майбутню угоду з агресором, в рамках якої РФ збереже контроль над частиною українських територій. 

Сьогодні, коли новообраний президент США Дональд Трамп наполягає на прискореному графіку російсько-українських мирних перемовин, для Києва отримання гарантій безпеки стає настільки ж важливим, як і те, де буде простягатися лінія розмежування, повідомляє американське видання The New York Times. І зважаючи на те, що Сили оборони продовжують втрачати території у Донецькій області, українські високопосадовці-джерела медіа стверджують, що за столом перемовин захист українських інтересів залежатиме насамперед від наявних на той момент гарантій дотримання режиму припинення вогню. Що ж стосується кордонів, то вони визначатимуться ситуацією на території бойових дій. 

“Переговори повинні базуватися на гарантіях. Для України немає нічого важливішого”, — цитує NYT слова голови Комітету з питань оборони та розвідки ВР Романа Костенка, який нагадав, що з 2014-го окупувала близько 20% території, в межах якої у 1991-му Україна встановила свій контроль відповідно до декларації про незалежність. І сьогодні, попередив він, Київ не збирається офіційно відмовлятися від своїх претензій на будь-яку землю, яка зараз перебуває під контролем агресора. 

Інше джерело видання на умовах анонімності також наголосило, що територіальне питання надзвичайно важливе, але сьогодні воно вже знаходиться на другому місці по пріоритетності. А на першому — саме гарантії безпеки. 

ЗМІ припускає, що Київ застосовує такий підхід, аби виправдати будь-яку майбутню угоду з агресором, в рамках якої РФ збереже контроль над частиною територій України. Медіа також нагадало про заяву президента Володимира Зеленського, який у жовтні сказав: “Усі розуміють, що незалежно від того, яким шляхом ми підемо, юридично ніхто не визнає окуповані території як такі, що належать іншим країнам”.

Нагадаємо, республіканець Дональд Трамп стане 47-м президентом США, зібравши понад 270 голосів Колегії виборників. Під час своєї переможної промови політик заявив про плани закінчити війну в Україні. Щоправда, попри неодноразові обіцянки, фактично він не вирішив ще жодного конфлікту. 

Важко передбачити, якою буде політика республіканця в контексті війни та вступу України в . Деякі експерти вважають, що якщо Україна “гратиме в довгу” та вистоїть у найближчі кілька місяців, все може бути ще краще, ніж за часів адміністрації а. Інші ж припускають, що Трамп шукатиме компромісів не лише за рахунок нашої держави, і що стосунки між Києвом і Вашингтоном не стануть менш стратегічними. 

Після виборів у США рівень тривожності в багатьох столицях світу просто зашкалює. Але є й такі, де перемогу Трампа розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів… “Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна”, — аналізує експосол України в США Олег Шамшур.

Джерело