Падіння режиму Асада ‒ силовики здають зброю

Падіння режиму Асада ‒ силовики здають зброю 1 Перехідний уряд бореться за зниження рівня насильства.

У Сирії колишні співробітники силових структур режиму Башара Асада почали передавати свою зброю представникам перехідного уряду, пов’язаного з повстанцями. Цей процес відбувається в межах ініціативи, яка передбачає добровільну здачу особистої вогнепальної зброї.

Як повідомляє CNN, у місті Латакія, розташованому на півдні країни, зафіксовано довгі черги чоловіків у цивільному одязі, які очікують своєї черги для передачі зброї чиновникам Міністерства внутрішніх справ нового сирійського уряду. Зазначається, що на опублікованих Agence France-Presse кадрах видно, як представники влади приймають зброю, фотографують чоловіків і проводять з ними неформальні бесіди.

В урядових офісах накопичено сотні одиниць зброї, серед яких пістолети та боєприпаси різних видів.

Сирійські державні ЗМІ повідомляють, що подібні заходи впроваджуються і в інших містах, зокрема в місті Дараа. Ця ініціатива має на меті знизити рівень насильства в регіоні та забезпечити контроль над зброєю.

Військовим колишнього сирійського режиму після здачі зброї видають тимчасові картки. Вони дозволяють вільно пересуватися звільненими районами Сирії до завершення судових розглядів, пов’язаних із їхньою діяльністю. Однак деталі цих розглядів залишаються невідомими.

Режим Башара Асада та його силові структури звинувачуються у численних воєнних злочинах і порушеннях прав людини. За даними CNN, сирійська влада застосовувала тортури, жорстоке поводження з ув’язненими та хімічну зброю проти мирних жителів у повстанських районах.

За оцінками , з початку громадянської війни в Сирії у 2011 році до березня 2021 року в країні загинули понад 306 000 мирних жителів.

Гул від падіння статуй Хафеза Асада гучною луною відгукнувся у Тегерані, Москві та Вашингтоні. Які зміни для геополітичної ситуації спричинить стрімкий розвиток подій у Сирії?

“Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?” ‒ про це у статті пише член експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Ліхачов.

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності