Падіння режиму Асада – Росія мало що може запропонувати своїм союзникам у сфері безпеки

Падіння режиму Асада - Росія мало що може запропонувати своїм союзникам у сфері безпеки 1 Путін намагався представити невдачу Росії в Сирії як перемогу, стверджуючи, що запобігла створенню “терористичного анклаву” в країні.

Успіх повстанців у Сирії демонструє обмеженість безпекових та економічних пропозицій Росії союзникам по всьому світу. Москва успішно допомогла Асаду відновити військовий і політичний контроль над більшою частиною країни, але виявилася нездатною завдати вирішального удару по опорі повстанців у довгостроковій перспективі.

Росія також не змогла сприяти економічному розвитку Сирії або замінити західні інвестиції, які заполонили країну в перші роки правління Асада, а потім вичерпалися під час “Арабської весни”, повідомляє Олександр Баунов, старший науковий співробітник Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії. 

На територіях, контрольованих ісламістськими повстанцями, яких підтримує , рівень життя врешті-решт перевищив рівень життя в регіонах, де править Дамаск, підтримуваний Росією та ом.

У контрольованому повстанцями Ідлібі були електрика, паливо, вода і значно менший дефіцит продуктів харчування. Загальний обсяг торгівлі Росії з Сирією ніколи не перевищував 700 мільйонів доларів на рік, що менше, ніж торгівля Туреччини з відносно невеликими територіями, які контролюють повстанці.

Детальніше про падіння режиму Асада в Сирії та його геополітичні наслідки — читайте у статті члена експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслава Ліхачова “Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?”.

 

Джерело

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Детальніше

Політика конфіденційності