Будапешт каже, що може не виконувати рішення Суду.
Прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу відвідає Угорщину 2 квітня, попри ордер на його арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом (МКС). Очікується його зустріч з угорським колегою Віктором Орбаном, а також з іншими високопосадовцями, пише Politico.
МКС видав ордер на арешт Нетаньягу за воєнні злочини та злочини проти людяності в Секторі Гази. Як пише Le Monde, Угорщина вважає, що не зобов’язана виконувати рішення МКС. Будапешт ратифікував Римський статут, але не імплементував його у своє законодавство.
Війну у Газі спровокували бойовики ХАМАС 7 жовтня 2023 року, того дня вони напали на Ізраїль та вбили близько 1200 людей, ще 251 викрали. Відтоді внаслідок ізраїльського наступу загинули понад 50 тисяч людей, понад 90% мешканців анклаву стали біженцями. Пізніше сторони оголосили про перемирʼя, яке завершилось 18 березня. Єгипет, Катар та США як посередники працюють над угодою між сторонами, яка припинить вогонь та звільнить ізраїльських заручників.
Раніше у ХАМАС заявляли, що прийняли новий план припинення вогню, запропонований посередниками. Ізраїль зробив зустрічну пропозицію. Повідомляється, що у неділю, у перший день свята Ід аль-Фітр, який знаменує кінець Рамадану, в результаті ізраїльського удару загинуло вісім людей, зокрема п’ятеро дітей.
Міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар заявляв, що вірить, що Сполучені Штати покарають Міжнародний кримінальний суд за видачу ордерів на арешт Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галланта. Про наслідки такого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна, писав оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті “Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до Путіна. Чому це погано для України”.