Обхід санкцій проти РФ – ЄС може ввести обмеження щодо 25 китайських компаній

Не виключено, що санкції пов’язані зі скандалом щодо заводу, який ймовірно виготовляв дрони для росіян.

Євросоюз планує додати ще 25 китайських підприємств до чорного списку компаній, які обходять антиросійські санкції, передає South China Morning Post. Поповнити список ЄС хоче в рамках 16-го пакета обмежень, спрямованих на стримування військових зусиль Москви.

За словами високопосадовців, знайомих з пропозицією, якщо цей пакет санкцій ухвалять, то цим 25 компаніям заборонять постачати товари з ЄС. Їх звинувачують у тому, що вони продають європейські товари російським покупцям, пов’язаним з військовими, яким заборонений доступ до них.

Очікується, що в рамках 16-го пакета санкцій під обмеження потрапить один китайський суб’єкт. Йому буде заборонено в’їзд до країн Євросоюзу, а будь-які його активи у ЄС заморозять. 

Не виключено, що нові списки пов’язані з імовірним заводом з виробництва безпілотників у Синьцзян-Уйгурському автономному районі, який, як стверджували деякі європейські уряди в листопаді, виготовляв апарати для російських військових.

У зв’язку з цим ЄС і 15 європейських країн, включаючи Велику Британію, зробили спільний дипломатичний демарш, вимагаючи пояснень від китайського міністерства закордонних справ.

У відповідь на це, після значної затримки Пекін передав європейцям неоднозначні повідомлення. Спочатку там стверджували, що розібралися з цим питанням, а потім заперечуючи, що проблема взагалі існувала.

Хоча китайські фірми стали постійними фігурантами чорного списку ЄС, який всередині організації називають Додатком IV, повномасштабні санкції застосовуються рідше. Табу було порушено в грудні, коли шість китайських компаній і одну фізичну особу вперше внесли до списку.

Високопоставлені джерела повідомили, що ні додаток, ні санкції, схоже, не зупинили потік товарів подвійного призначення з Китаю до російських військових. Один зі співрозмовників сказав, що Пекін залишається «найгіршим порушником санкцій» і, попри протести Європи, він «повним ходом» торгує такими товарами.

Раніше ЄС підрахував, що 70% чутливої високотехнологічної продукції, яка потрапляє до російських військових, надходить через Китай. Пекін, однак, відкидає ці звинувачення та стверджує, нібито дотримується нейтралітету.

Нагадаємо, 30 січня, парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Європейська прихильність справедливому і міцному миру в Україні». У ній ПАРЄ заявила, що справедливий мир необхідний для безпеки всього континенту та може бути підтриманий лише адекватними гарантіями безпеки для України.

Своєю чергою президент США Дональд Трамп висунув жорсткий ультиматум російському диктатору Владіміру Путіну, погрожуючи запровадити значні податки, тарифи та санкції, якщо мирна угода в Україні не буде досягнута в найкоротші терміни. Та, як зауважили у The Hill, для миру в Україні потрібно більше, ніж просто санкції проти Росії.

Джерело

Дональд ТрампКитайРосіяСША