Нелегальна міграція в Європі – Польща посилить контроль на кордонах з Німеччиною та Литвою

Прем’єр розкритикував Німеччину за прикордонний контроль, через який мігрантів повертають до сусідньої Польщі.                

Прем’єр-міністр Дональд Туск заявив сьогодні, 1 липня, що Польща запровадить тимчасовий контроль на кордонах з Німеччиною та Литвою з 7 липня, приєднавшись до кількох інших країн Європейського Союзу, які відновили перевірки на кордонах, щоб зупинити нелегальну міграцію.

Бельгія, Нідерланди і сама Німеччина також повернулися до прикордонного контролю, підкреслюючи реакцію громадськості на нелегальну міграцію, яка створила напругу в Шенгенській зоні, пише Reuters.

“Ми вважаємо тимчасове відновлення контролю необхідним, щоб звести до мінімуму неконтрольовані потоки мігрантів через польсько-німецький кордон”, — сказав Туск під час засідання свого кабінету.

Ліберальний уряд Туска зазнав критики з боку націоналістичних і крайніх правих опозиційних партій, які звинувачують його в тому, що Польща приймає численних нелегальних мігрантів, яких відправляють назад з Німеччини. Уряд стверджує, що їхня кількість обмежена.

Останніми тижнями дебати щодо міграції в Польщі стали все напруженішими, і крайні праві активісти почали організовувати патрулі вздовж кордону з Німеччиною.

У лютому Німеччина заявила, що продовжує власний тимчасовий прикордонний контроль ще на шість місяців.

Туск, який раніше закликав Берлін активніше допомагати сусідам у захисті зовнішніх кордонів ЄС, розкритикував підхід Німеччини до мігрантів на власному кордоні, заявивши, що це створює надмірний тиск на Польщу.

“Терпляча позиція Польщі після того, як Німеччина офіційно запровадила односторонній прикордонний контроль, вичерпується”, — сказав Туск.

Він додав, що наразі важко визначити, чи мають мігранти, яких Німеччина надсилає назад до Польщі, справді бути повернені відповідно до правил ЄС, за якими прохання про притулок слід подавати в першій країні-члені ЄС, до якої прибув мігрант.

Канцлер Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина хоче зберегти Шенгенську систему, яка дозволяє вільне пересування без паспортного контролю, але вона може функціонувати лише за умови, що нею не будуть зловживати злочинці, які переправляють мігрантів.

“Ми знаємо, що польський уряд також планує запровадити прикордонний контроль з Литвою, щоб обмежити нелегальні перетини кордону з боку Литви до Польщі”, — сказав Мерц на пресконференції. — “Отже, ми маємо спільну проблему, яку хочемо вирішувати разом”.

Натомість уповноважений німецького уряду з питань Польщі Кнут Абрахам розкритикував політику щодо посилення прикордонного контролю.

“Рішення не може полягати в тому, щоб перекидати мігрантів між Польщею та Німеччиною, або в тому, щоб посилити прикордонний контроль з обох сторін”, — цитує його газета Die Welt.

В агентстві додають, що з 2021 року Польща стикається з міграційною кризою, організованою Білоруссю та Росією на своєму східному кордоні. Обидві країни заперечують заохочення мігрантів до перетину кордону.

Нагадаємо, з 1 червня в Польщі почали діяти оновлені міграційні правила, які значно ускладнюють доступ іноземців до вищої освіти, легальної роботи та отримання віз. За словами польської влади, ці зміни спрямовані на посилення контролю над імміграційними процесами та зміцнення національної безпеки.

Джерело

Польща