Головнокомандувач військ США в Індо-Тихоокеанському регіоні заявив, що Сполучені Штати нині здатні перемогти Китай у разі конфлікту через Тайвань, але попередив про зростаючі виклики на тлі стрімкого нарощування військової потужності Китаю, повідомляє Financial Times.
“Сполучені Штати переможуть у конфлікті в його нинішньому вигляді, з тими силами, які ми маємо зараз”, — сказав адмірал Семюел Папаро на щорічному форумі Седона Інституту Маккейна в Аризоні 2 травня.
Папаро наголосив, що американські збройні сили мають ключові переваги над Китаєм у підводних можливостях, а також у сфері космосу та зброї, здатної виводити з ладу космічні системи. Водночас він попередив, що Китай створює озброєння, зокрема бойові кораблі, значно швидшими темпами, ніж США.
“Наша траєкторія розвитку … фактично кожного важливого елемента сил — це погана траєкторія”, — зазначив Папаро.
За його словами, Китай щороку будує два підводні човни на кожні 1,4, які виготовляють у США, а також шість бойових кораблів порівняно з 1,8 американськими.
Папаро зазначив, що з моменту його призначення Народно-визвольна армія Китаю суттєво активізувала свою діяльність і проводить репетиції “повного спектру військових операцій” щодо Тайваню. За його словами, навчання охоплюють сценарії від захоплення невеликого тайванського острова до морської блокади або повномасштабного нападу на країну.
Папаро також повідомив, що Народно-визвольна армія Китаю активізує свою присутність у віддаленіших районах Тихого океану. У лютому китайські військові кораблі провели навчання з бойовою стрільбою біля південно-східного узбережжя Австралії, а потім вперше обійшли країну по периметру.
Папаро сказав, що будь-яке рішення Китаю про військові дії зрештою буде ґрунтуватися на кількох факторах, в тому числі на рівні військової готовності, припущеннях про те, чи зможе Тайвань запобігти вторгненню, а також на “спроможності, бажанні і ймовірності надання допомоги Тайваню з боку союзників”.
Раніше колишній керівник Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно зазначав, що Китай нарощує свій військовий і ядерний арсенал у масштабах, небачених з часів Другої світової війни, і все вказує на те, що він дотримується амбіцій бути готовим до вторгнення на Тайвань до 2027 року.