Їхні побоювання такі: можливий вихід Трампа з НАТО і припинення зобов’язань Америки щодо підтримання безпеки на континенті; одностороннє нав’язування припинення вогню і мирної угоди між Росією й Україною всупереч інтересам Києва і Брюсселя; руйнівна торговельна війна “око за око”; вплив Трампа на крайніх правих в ЄС.
Рахман стверджує, що все це законні побоювання, однак вони короткострокові й недалекоглядні.
“Якщо Трамп виграє, це могло б відновити ініціативи щодо спільного боргу ЄС для забезпечення безпеки та оборони, які спочатку підтримував Макрон і новий верховний представник ЄС Кая Каллас, але які втратили актуальність після політичних маневрів французького президента. Відчуття шоку від другого терміна Трампа, ймовірно, знову активізує ці плани, особливо з огляду на те, що Німеччина, яка найменше хоче підтримувати ідеї Макрона, також найбільше боїться втрати гарантії безпеки з боку США”, — пише вона.
Крім того, повернення колишнього президента США на посаду могло б принести два додаткових позитивних ефекти для Європи. По-перше, це додало б сили спробі Європейської комісії повністю переглянути бюджет ЄС і зробити його більш придатним для цілей.
По-друге, це стимулювало б вже затримане відновлення відносин між Великою Британією та ЄС, оскільки високопосадовці з обох сторін вважають, що повернення Трампа змусить їх знайти більш креативні рішення для подолання їхніх відповідних червоних ліній.
Нагадаємо, що раніше Politico описало негативні наслідки в разі ще одного терміну Трампа. Повернення головного дезорганізатора підбадьорить російського президента Владіміра Путіна, потенційно спровокує руйнівну торговельну війну і розпалить політичні розбіжності по всьому континенту.
Джерело