Досягнення адміністрації Байдена-Гарріс у сфері безпеки кордонів говорять самі за себе: майже 11 мільйонів нелегальних перетинів кордону менш ніж за чотири роки, що в п’ять разів більше, ніж під час першого терміну перебування на посаді президента Дональда Трампа. Особливе занепокоєння викликають понад 176 тисяч нелегальних мігрантів, які в’їхали з ворожих країн, таких як Китай, багато з яких — чоловіки призовного віку.
На щастя, повернення Трампа до Білого дому, без сумніву, означатиме повернення до прикордонної політики, яка наголошує на безпеці та утверджує суверенітет США. Трампу доведеться боротися з набагато більш нестабільним геополітичним сценарієм, ніж під час його першого терміну, вважає Пет Феллон, ветеран ВПС США та член Палати представників.
Супротивники США застосовують менш прямі стратегії, щоб посіяти розбрат і хаос. Конфлікт, що триває у Східній Європі, демонструє, як Владімір Путін використовує нелегальну міграцію як зброю проти своїх європейських сусідів.
“Рішення Росії розпочати найбільшу сухопутну війну в Європі з часів Другої світової війни продемонструвало трагічні наслідки, коли національні держави знецінюють жорстку силу. Путін радів, коли найбільші й найбагатші країни Європи використовували гроші платників податків для фінансування великих мереж соціального захисту за рахунок розвитку своєї розвідки і військової інфраструктури. Росія вчинила з точністю до навпаки, взявши на себе зобов’язання підривати Захід як традиційними, так і нетрадиційними засобами”, — пише Феллон.
Феллон вказує на те, як Росія використовує масову міграцію як зброю для тиску на окремі країни Східної Європи, які допомагають Україні у воєнних діях. Кілька звітів чітко показали, що ПВК “Вагнер” активно розпалює хаос у вже нестабільних країнах Африки та Близького Сходу, щоб спровокувати масову міграцію на північ до Європи.
Польща, країна, яка вже взяла на себе найбільший тягар міграційної кризи в Україні, спричиненої війною, зараз переживає наплив мігрантів з Близького Сходу та Африки. Стимулювання масової нелегальної імміграції до Польщі дає Росії три основні переваги.
По-перше, безперервний і великий потік мігрантів, які намагаються перетнути кордон, посилює існуюче навантаження на внутрішні та зовнішні сили безпеки. Польща зараз стоїть перед дилемою, кого і що фінансувати: свою армію чи дорогі й ресурсомісткі зусилля з подолання наслідків масової міграції.
Друга перевага, яку отримала Росія, — це збір розвідувальної інформації. Кремль може отримати ключову інформацію про те, як польський уряд і суспільство реагують на кризу, що дає Росії план, як дестабілізувати країну в майбутньому.
Крім того, масова нелегальна міграція є для Росії засобом залякування таких країн, як Польща, і викликає розкол серед союзників по НАТО і Заходу в цілому. Росія дає зрозуміти польській громадськості, що вона постраждає через масову нелегальну міграцію за відкриту військову підтримку України. У такий спосіб Росія сподівається, що проукраїнські настрої в Польщі знизяться, а бажання громадськості більше інвестувати у власну армію зменшиться.
“Ця тенденція до масової міграції не ослабне, а, судячи з тенденцій у Польщі, посилиться, якщо Росія розглядатиме це як корисний метод ослаблення Заходу”, — вважає Феллон.
Раніше ми повідомляли, що згідно з даними мюнхенського Інституту економічних досліджень чверть українських біженців планують назавжди залишитись в Європі. Голова Центру досліджень міграції ifo повідомив, що близько 35% українських біженців хочуть повернутися в Україну щойно там знову буде безпечно. Водночас попри ситуацію з безпекою найближчим часом повернутись в Україну планують лише 4% опитаних.